Mudurnu /Bolu

Tanıtım

Harita Yükleniyor

Değerlendirmeler

 • Mükemmel
  0
 • Çok İyi
  0
 • Orta
  0
 • İdare eder
  0
 • Kötü
  0
Bir değerlendirme yazın

Hizmet Puanı

 • Teknik Personel
 • Konum
 • Hizmetler
 • Temizlik
 • Özellik 1
 • Fiyat

Standart

*Sormak istedikleriniz?

Sülüklü Göl kamp alanı Bolu il sınırları içerisinde yer almasına rağmen şehrin oldukça dışında Bolu- Sakarya illeri sınırında konumlanmıştır. İsmini aldığı sülükler artık içerisinde bulunmamaktadır. Aracıyla gitmek isteyenler için navigasyon son derece rahat bir tercih olacaktır. Bunun dışında otostop yöntemi kullanılarak da ulaşım sağlanabilir. Sülüklü Göl kamp alanı içerisinde doğal alanı bozmamaya önem verilmesi gerekmektedir. Özellikle çevrede kirliliğe neden olabilecek herhangi bir davranıştan kaçınılmalıdır. Göl çevresinde yakınlarda herhangi bir otel veya pansiyon bulunmamaktadır. Göl çevresi tamamen kamp alanı olarak kullanılabilmektedir. Su kaynakları bulunduğundan temiz su sıkıntısı çekilmemektedir. Ayrıca bölge etrafında tesis olmadığından tuvalet sıkıntısı çekilebilmektedir.Fakat gölün girişinde bir tuvalet tesisi mevcuttur. Bunun yanı sıra doğal hayatın korunması öncelik olduğundan Boz Ayı türleri kamp alanında insanların karşısına çıkabilmektedir ve hatta çadırları ziyarete gelebilmektedir. Bu nedenle yabani hayata hazırlıklı olmak gerekmektedir. Sülüklü Göl için giriş ücreti olarak 10 TL ödeme istenmektedir. Bunun dışında herhangi bir çadır kurma işlemi için ayrı ücret alınmamaktadır.

Sülüklü Göl genelde sonbahar aylarında tercih edilmektedir fakat bu aylarda dahi oldukça soğuk olmaktadır. Bu nedenle gidecek olanların gecenin soğuğuna karşı önlem almaları gerekmektedir. Aynı durum Haziran ayından önce de geçerli olmaktadır. Kamp kurmak dışında kamp alanı içerisinde yürüyüş yapılabilir, ATV ya da dağ bisikleti kullanılabilir. Ateş yakmak ve şarkılar söyleyerek eğlenmek ise tamamen kişilerin kendi eğlence tercihlerine kalmıştır. Kamp alanının kalabalık olabileceği göz önünde bulundurulmalı ve bu nedenle de gidiş saatini iyi ayarlamak gerekmektedir. Bunun dışında kamp alanında dikkat edilmesi gereken herhangi bir şey yoktur. Kamp tatili yapmak isteyenler için son derece keyifli bir tercihtir.

Son zamanlarda kamp alanları içerisinde adından sıkça söz ettiren Sülüklü Göl, doğa severlerin ve doğada spor yapanların mutlaka gidip görmesi gereken harika göllerden birisi olarak adını zihinlere kazıyor. Sülüklü Göl, Sakarya ve Bolu illerinin hemen sınırında yer alıyor ve her sene binlerce ziyaretçi tarafından ilgi odağı haline geliyor. Sülüklü Göl’e balık tutmak için ve yüzmek için gitmek istenirse bu bölgede avlanmanın ve yüzmenin yasak olduğu görülecektir. Sülüklü Göl Tabiat Parkı’nın içerisinde içme suyu başta olmak üzere yakacak odun ve tuvalet sorunu bulunmuyor. Sülüklü Göl kamp alanı olarak da değerlendirilebilir. Ziyarete gelen kişiler aileleri ile veya arkadaşları ile Sülüklü Göl’de kamp yapabilir. Ayrıca Sülüklü Göl’de telefon bazı bölgelerde çekmeyebilir ve bu durumda macera tutkunları için telefondan sosyal medyadan uzak, doğa ile iç içe harika bir zaman demek.

 

SÜLÜKLÜ GÖL’E NASIL GİDİLİR?

Sülüklü Göl, Bolu’da bulunan Mudurnu ilçesine yaklaşık olarak  50 km uzaklıkta yer alıyor. Mudurnu-Akyazı yoluna 9 km uzaklıkta bulunan göle varmak için ilk önce Dokurcun yönüne doğru gidilir ve 3-4 km kadar sonra Tavşan suyu alanında  Sülüklü Göl yönüne doğru dönülür ve stabilize yoldan 10 kilometre gidilerek ulaşım sağlanır. Araçların navigasyonuna Sülüklü Göl yazılıp kolay bir şekilde ulaşılabilir. Ayrıca otostopla gitmek isteyen kişiler ise Ankara’dan Mudurnu’ya kadar otostop çekip, İstanbul’dan ise Akyazı bölgesine  kadar otostop yoluyla Sülüklü Göl’e kadar gidebilir.

 

SÜLÜKLÜ GÖL’DE YAPILABİLECEK ETKİNLİKLER

Ormanın içinde  doğa yürüyüşü yapılabilir ayrıca harika vakit geçirilecek şekilde dağ bisikleti sürülebilir. Talep edilirse atv veya 4×4 ile offroad yapılabilir. Ayrıca gece yıldızları saymakta bu bölgenin en güzel zaman geçirme yöntemlerinden biri. Ailenizle bol bol gezip temiz hava alabilir güzel resimler çekip sosyal medyada paylaşabilir ve harika mekanlarında oturup çay ve kahve keyfi yapabilirsiniz.

Yorum ve Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.
Yorum ve değerlendirme yapmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Benzer Kamplar