Mudurnu/Bolu

Tanıtım

Harita Yükleniyor

Değerlendirmeler

 • Mükemmel
  0
 • Çok İyi
  0
 • Orta
  0
 • İdare eder
  0
 • Kötü
  0
Bir değerlendirme yazın

Hizmet Puanı

 • Teknik Personel
 • Konum
 • Hizmetler
 • Temizlik
 • Özellik 1
 • Fiyat

Standart

*Sormak istedikleriniz?

Bolu ilinde bulunan Pürenli Yaylası tam olarak 1400 metre yüksekliğe sahiptir. Büyük ve güzel bir ormanı içerisinde barındıran bu yayla son zamanlarda oldukça sık ziyaret edilen bölgelerden biri olmuş durumda. Yayla evlerinin bulunduğu yerde karların erimesi ile beraber oluşan küçük bir gölet mevcut. Gençlik kampları ve yaz aylarında belli zamanlarda yayla şenlikleri de yapılıyor. Kasım-Mayıs aylarında  kar görme ihtimali ziyaretçilerin çok yüksek. İstanbul’dan Tem otoyolundan gelirken Düzce ayrımından çıkarak Güzeldere istikametine doğru devam edilmeli.İsterseniz navigasyon veya telefonunuzun haritalar özelliği ile çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

 

Pürenli Yaylası’nın kamp alanı bilgileri nasıldır?

Düzce’den gelindiği zaman büyük bir alan ziyaretçileri karşılayacak. Kamp yapılması için özel bir tesis bulunmuyor. Yaylanın kalabalık bir şekilde olduğu  bir döneme denk gelinirse buralarda uygun bir yerde çadır kurulabilir. Sakin bir döneme denk gelindi ise daha ileride çeşme geçildikten sonra yayla evlerinin bulunduğu  bölgede göletin hemen yanında çadır kurmak  daha keyifli olacaktır. Büyük bir ormana sahip olan bu bölgede ateş yakmak için yakacak odun fazlasıyla bulunabilir. Yaylada çeşme bulunuyor. Tuvalet mevcut değil. Yayla evlerinin tuvaletleri bulunuyor ama genelde  kapalı ve kilitli bir şekilde duruyor. Zaten özel mülkiyet olduğu için girilmemesi gereken bir yer. Tuvalet için orman kullanılmalı. Mayıs-Haziran ve Eylül-Kasım aylarında yayla daha soğuk bir hal alıyor bu sebeple giden ziyaretçiler kalın giyinmelidir. Genel itibari ile giden herkesin zor şartlar gördüğü ama inanılmaz keyif aldığı bu alanda aileniz ile birlikte gitmeniz sizin için çok daha iyi bir zaman geçirilmesine sebep olacak. Aile ile birlikte gitmeyi tercih eden kişilerin dikkat etmesi gereken tek husus çocuklarının 7 yaşından küçük olmaması çünkü o ortamda çocuk size oldukça sıkıntı çıkarabilir ve hasta dahi olabilir.

 

Neler yapılabilir?

Yaylayı ziyaret edenler öncelikle şunu unutmamalı bu kamp alanında onları zor şartlar bekliyor. Her zor şeyin bir güzel sonucu olduğu gibi bu bölge zor şartlarından ve özellikle Ekim-Kasım aylarında oluşan kar manzarasından oldukça faydalanılması gereken bir bölge. Ailenizle birlikte gezi yapabilir, gecelerin kamp ateşi yakıp ısınabilir, beraber şarkı söyleyip müzik çalabilir ve doğa ile iç içe bir şekilde sporunuzu yapabilirsiniz.

Yorum ve Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.
Yorum ve değerlendirme yapmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Benzer Kamplar