Çamlıhemşin / Rize

Tanıtım

Harita Yükleniyor

Değerlendirmeler

 • Mükemmel
  0
 • Çok İyi
  0
 • Orta
  0
 • İdare eder
  0
 • Kötü
  0
Bir değerlendirme yazın

Hizmet Puanı

 • Teknik Personel
 • Konum
 • Hizmetler
 • Temizlik
 • Özellik 1
 • Fiyat

Standart

*Sormak istedikleriniz?

Pokut Yaylası Kamp Alanı

Pokut yaylasına ulaşım için öncelikle Rize Çamlıhemşin ilçesine ulaşmak gerekmektedir. Buraya ulaştıktan sonra ise Şenyuva içine ulaşmak Pokut Yaylası kamp alanına ulaşmanın yoludur.  Burada Pokut Yaylası için yol ayrımı görmeniz ile yaylanın yolculuğuna başlamanız sağlanacaktır.  Bu yol ayrımından sonra takip edeceğiniz yol direk sizi yaylaya ulaştıracaktır.  Yaylaya çıkan yol oldukça zorlu yoldur.  Ayrıca bu yolda yer alan toprak yapı altı yüksek bir araç ile yolculuk yapmanızı şart hale getirilmektedir.  Hatta havanın yağmurlu olduğu zamanlarda buraya yapılacak yolculuğu altı yüksek olmayan araçla daha zorlu hale getirecektir. Ayrıca Pokut Yaylası’na ulaşım için son derece güvenli bir şekilde otostop çekilmesi de sağlanmaktadır.  Aracınız olmadan da bu yol ile rahat bir şekilde Pokut  kamp alanına ulaşımınız sağlanmaktadır. Standart şekilde Pokut Yaylası’nda kamp yapmak yasaktır. Ayrıca yayla halkı da kamp yapanlar pek sıcak göz ile bakmamaktadır.  Fakat yaylayı yukarıdan gören bir tepede kamp yapmak hem rahatlığınız açısından hem de manzara açısından size güzel bir kamp keyfi sunacaktır.

Yukarıda yer alan bu alana turla gitmeniz Pokut Yaylası kamp alanına ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.  Yemek ve duş ya da tuvalet ihtiyaçlarınızı ise bu alanda yer alan pansiyonlardan yardım alarak sağlanmaktadır. Alanın en avantajlı taraflarından biri yanınızda su taşımanıza gerek olmamasıdır.  Çünkü Karadeniz temiz su bulma acısından en rahat edilen bölgeler arasında yer almaktadır. Pokut Yaylası ziyaretinde en dikkat edilmesi gereken husus yazın bile bu yaylayı ziyaret ettiğinizde üşütecek bir havanın olmasıdır.  Yayla yazın dahi üşütecek bir havaya sahip olduğundan özellikle geceleri oldukça soğuk bir yapıda bulunur. Pokut yaylasında tek alternatif konaklama seçeneği elbette kamp değildir.  Pokut Yaylası’nda pansiyon konaklaması da bir alternatif olarak bu yaylada karşımıza çıkacaktır .Yemekler konusunda bölgeye özgü tatlar tatmak amacıyla bu alternatif size çok güzel seçenekler sunacaktır.  Ormanı ve dağları gören manzarası ile bu pansiyonlar güzel bir manzara eşliğinde en güzel hizmeti sunmaktadır.

Pokut Yaylası ziyaretinde yapılacak aktiviteler arasında muhteşem manzaraya karşı muhlama yemek yer almaktadır.  Bu bölgeye yaklaşık 3 ya da 4 km uzaklıkta yer alan Sal Yaylasına yürüyüş yapmak da alternatif olacaktır. Pansiyon bahçesinde yer alan salıncakta keyif de yine alternatifler arasında bulunmaktadır.

Yorum ve Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.
Yorum ve değerlendirme yapmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Benzer Kamplar