Maçka/Trabzon

Tanıtım

Harita Yükleniyor

Değerlendirmeler

 • Mükemmel
  0
 • Çok İyi
  0
 • Orta
  0
 • İdare eder
  0
 • Kötü
  0
Bir değerlendirme yazın

Hizmet Puanı

 • Teknik Personel
 • Konum
 • Hizmetler
 • Temizlik
 • Özellik 1
 • Fiyat

Standart

*Sormak istedikleriniz?

! Konaklama ve Yemek için lütfen rezervasyon yaptırınız

MAÇKA DOĞASININ SAKLI BAHÇESİYİM

Maçka’nın sıra dağlarından doğup Trabzon da denizle buluşan Değirmendere ırmağının havzasını oluşturan ( Meryamana , Zigana , Galyan ), derelerinin dik yamaçlı vadileri , sıralanmış dağları ve yeşil yaylaları , kendine özgün bitki örtüsü ,  yabanıl hayatı ( flora-fauna ) zenginliği , 3082 rakımlı deve boynu buzulundan beslenen  krater gölü ( çakıl göl ) , tarihi kaleleri (Ğurğur Kalesi, Livera Kalesi Aşağı Kale ),  tapınakları ( Ziyanın Kayası) , Manastırları (Vazelon, Sumela, Kuştul ), Kiliseleri , Şapelleri ,  Kemer Köprüleri ( Kınalı Köprü, Maçka Köprüsü, Taş Köprü), savaş mevzileri, tarihi mimari yapıları (Camiler , Konaklar), tarihi yolları (Anabasis , Papaz yolu), mitolojik anlatımları, kültürü (Kemençesi), yöresel mimari, gelenek ve festivalleri ile çeşitli doğa aktivitelerinin de yapıldığı turizm değerlerini,  sürdürülebilir eko-Turizm anlayışıyla yöresel tatları, konaklama, karavan – çadır kampı ve doğa aktiviteleri gibi hizmetleri vererek sizlere sağlık kürü  olabilecek dünyadaki  bakir bir cennetim.

 

AKTİVİTELER

Kampımızda;  trekking, yamaç paraşütü, foto safari, kuş gözlemciliği,  olta balıkçılığı, kano – rafting ve survival (doğada hayatta kalma)  gibi aktiviteler yapılabilmektedir.

Trekking (Doğa yürüyüşü):

Tarihi ANABASİS (Onbinlerin dönüşü) yolu üzerinde bulunan livera kampın ladin ormanlarında bölgeyi iyi bilen rehberler eşliğinde her yaş grubuna uygun kısa ve uzun parkurlarda güvenle doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Yanınızda ortama uygun kıyafet bulundurmanızı tavsiye ederiz. (Su Geçirmez Yürüyüş Ayakkabısı, Yağmurluk, Tozluk, Baton )

    

Yamaç Paraşütü: 

Belgeli Pilotlarımızın yolcusu olarak, güvenle uçuş zevkini tadıp, Maçka tarihinin gizemli derinliklerini hissederek, her mevsim doğal güzelliklerini kuşbakışı seyredip hafızanıza kazıyabilirsiniz.

Ayrıca yamaç paraşütü pilotları için 400-2500 metre aralığında kalkış ve iniş alanları mevcuttur.

Foto Safari:

Bölgemizin en güzide eserlerinden Sumela Manastırı‘nı kuşbakışı seyretmek tarihin her dönemine ait yapılarını, yöresel mimarisini, yağışlı iklimine bağlı akarsularının asırlarca oluşturduğu vadilerin bitki örtüsünü, doğal yabanıl hayatını, ufuktaki Karadeniz’i ve ayaklarınızın altındaki bulutları gözlemleyerek ölümsüzleştirebilirsiniz.

   

Kuş Gözlemciliği:

Geçiş hattındaki göçmen kuşları ve bölgeye ait diğer kuş türlerini gözlemleyebilir ve fotoğraflama fırsatı yakalayabilirsiniz.

Olta Balıkçılığı : 

Balta girmemiş ormanların vadilerindeki temiz (renkli çakıl taşlı) derelerinde kırmızı benekli alabalık tutma zevkini yaşayabilirsiniz.

Doğada Hayatta Kalma (Survival):

Ormanın derinliklerinde kaybolmaya, kendi imkanlarınla yiyecek bulmaya ve geceyi ormanda geçirmeye hazır mısın? Eğer hazırsan Livera kamp ta bekliyoruz. ‘’Unutmayın ki siz doğaya zarar vermedikçe doğa size asla zarar vermez’’

 

KONAKLAMA

Otantik Oba Çadırları

24 Otantik Oba Çadırı ile 50 kişilik yatak kapasitemiz mevcuttur. Tek kişilik ve çift kişilik, bazalı veya yer yataklı alternatiflerimiz olup, tüm çadırlarda halı, komidin, ayakkabı dolabı, priz ve aydınlatma ile oda konforu sunulmaktadır. İçi ve dışı kamış kaplı geleneksel oba çadırlarımızda doğa ile iç içe, güvenle konaklama fırsatı sunmaktayız, ayrıca 24 saat sıcak su (duş) kullanımı mevcuttur, tuvalet ve duşlar hijyenik ve bakımlıdır.

Tek kişilik konaklama 50 TL

Tek kişilik konaklama + kahvaltı 75 TL

Çift kişilik konaklama 100 TL

Çift kişilik konaklama + kahvaltı 150 TL

Kahvaltı 30TL

Not: Serpme kahvaltımız yöresel tarzda sunulur, 0-7 yaş arasındaki çocuklar ücretsizdir.

    

 

Çadır Kamp Alanı

Dilerseniz yeşil alanımızda karavanınızı veya çadırınızı, dilerseniz ormanlık alan içinde çadırınız kurabilir ve tesisimizin imkânlarından faydalanarak, son derece güvenle doğayla baş başa kalabilirsiniz.

Büyük karavan ücreti 70TL

Küçük karavan ücreti 50TL

Çadır alanı ücreti kişi başı 25TL (Öğrenci 20TL)

Kamp ateşi odunu;

Küçük paket 10TL

Büyük paket 20TL

Not: kamp ateşi için doğadan yaş ağaç kestirmiyoruz.

Fiyatlarımıza su, tuvalet, sıcak su (duş) ve rehberlik hizmeti dahildir.

   

 

Yol Tarifi

Maçka merkez jandarma karakolu karşısından kılıçdar ekmek fırını yanından devam ederek 5 km sonra Livera (yazlık) köyüne ulaşılmaktadır, Livera köyünü geçtikten sonra 3 km sürecek yolculuğunuz sonunda Livera Camping alanına ulaşacaksınız, yol ayrımlarındaki tabelalarımıza dikkat ediniz.

 

Yorum ve Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.
Yorum ve değerlendirme yapmak için giriş yapmanız gerekiyor.