Şile /İstanbul

Tanıtım

Harita Yükleniyor

Değerlendirmeler

 • Mükemmel
  0
 • Çok İyi
  0
 • Orta
  0
 • İdare eder
  0
 • Kötü
  0
Bir değerlendirme yazın

Hizmet Puanı

 • Teknik Personel
 • Konum
 • Hizmetler
 • Temizlik
 • Özellik 1
 • Fiyat

Standart

*Sormak istedikleriniz?

AĞVA KİLİMLİ KOYU NEREDE?

Kilimli Koyu, Ağva beldesine ait olup İstanbul’a 100 km uzaklıktadır.

 

KİLİMLİ KOYU’NA NASIL GİDİLİR? ŞİLE KİLİMLİ KOYU’NA NASIL GİDİLİR? KİLİMLİ KOYU ULAŞIM

Kilimli Koyu’na gitmeniz için ilk hedefiniz Şile olmalıdır. Şile’ye kadar yollar süper kalitede asfalt yoldur. Bizim gittiğimiz yol; sahil yolundan Şile Çayırbaşı’ndan ikiye ayrılan yoldan Sahilyolu – Kabakoz – Akçakese yoluna devam ederek Şuayipli’ye kadar gitmek oldu. İsaköy dönüş tabelasından sonra Ağva’ya geldikten sonra muhakkak tabelaları takip edin. Kilimli Koyu adresini ve yol tarifini muhakkak navigasyona giriniz. Aksi halde hem bizim gibi yolları karıştırışınız hem de çok minik olan Kilimli Koyu tabelasını göremeyebilirsiniz. Ya da en iyisi esnaflara ya da orada yaşayan insanlara sorunuz.

 

İzmit’ten Ağva Kilimli Koyu’na nasıl gidilir?

İlk önce Kandıra otobanına girip Kandıra üzerinden Akçaova’yı takip ederek Ağva’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Karadeniz’den gelecek arkadaşlar ise Akçakoca yolundan gelebilirler.

 

Ağva Kilimli Koyu’na otobüsle nasıl gidilir?

Üsküdar’dan gelenler 139A otobüsleri ile Ağva’ya ulaşım sağlayabilirler. Daha sonra taksiyle Kilimli Koyu plajına ulaşabilirsiniz. Eğer arabayla gidecekseniz Kilimli Koyu sahilin yanına kadar arabayla gitmiştim. Bu kısım ücretli olsa da bazı arkadaşlarımın Ağva Kilimli Koyu restaurantın önüne izin alarak park ettiklerini duymuştum.

 

KİLİMLİ KOYU GİRİŞ ÜCRETLERİ

Her güzel şeyin bedeli olduğu gibi Kilimli Koyu plajına da girişin bir bedeli var. Özel işletmesi olan Kilimli Koyu’na giriş ücretleri hafta içi 5 TL hafta sonu ise 10 TL’dir. Sadece Kilimli Koyu kamp ve plaj alanı değil Ağva ve Şile’de nereye giderseniz gidin bir çok yer ücretlidir. Tabi ücretsiz olan yerler de var. Mesela Ağva Hacıllı Köyü Şelalesi’ne kamp atmak için hiç para vermemiştim. Ağva Kilimli Koyu özellikle hafta sonu İstanbul ve çevresinden gelen insanların akınına uğruyor. Size tavsiyem hafta içi günlerini tercih ediniz. Herkes tarafından burası artık biliniyor bu durumda işletmecilerin gözlerinde Dolar işaretinin görünmesine sebep oluyor. Mesela şezlong ücretleri hafta içi daha uygunken hafta sonu ise biraz daha pahalı. Evet, Kilimli Koyu’na gitmek için bunları göze almak zorundasınız. Hatta o kadar pis bırakıyorlar ki inanın insanın gidesi bile gelmiyor.

 

Ağva Kilimli Koyu’nda kamp atmak isteyenler beklentileri çok çok yüksek tutmasınlar. Kilimli Koyu instagram hesaplarında o muhteşem doğası herkes gibi beni de etkilemişti. Gitmeyin diyemiyorum zaten bu kısım beni ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren kısım insanların çevreyi bu kadar kirli bırakması ve adım başı para alınması. Çok zor değil arkadaş bir çöp poşeti al yanına. Eğer illa Ağva Kilimli Koyu’nda kamp atmak istiyorsanız özel işletmecinin olduğu bölüme ya da iç taraflara doğru kampınızı atabilirsiniz. Ya da küçük adanın üzerine de kamp atanlar var.

 

Yorum ve Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.
Yorum ve değerlendirme yapmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Benzer Kamplar