Kapadokya / Nevşehir

₺1.500

Harita Yükleniyor

Değerlendirmeler

 • Mükemmel
  0
 • Çok İyi
  0
 • Orta
  0
 • İdare eder
  0
 • Kötü
  0
Bir değerlendirme yazın

Hizmet Puanı

 • Teknik Personel
 • Konum
 • Hizmetler
 • Temizlik
 • Özellik 1
 • Fiyat

Standart

*Sormak istedikleriniz?

NEREDE KONAKLAYACAĞIZ?

Konaklamamızı Kapadokya’nın ruhuna uygun olan mağara odalara sahip Uçhisar’daki konaklama merkezleri Wish Cappadocia ve Maze of Cappadocia ‘da yapacağız.

 

GEZİ PLANIMIZ NEDİR?

Kapadokya’da yaşayan Wish Cappadocia’nın yaratıcısı Önder Bey ile hazırladığımız gün gün gezi ve etkinlik programımız aşağıdaki gibidir…

24 Ağustos Cuma 1. GÜN : HAVAALANINA VARIŞ, OTELE YERLEŞME VE BİRİNCİ BÖLGE GEZİSİ

Buluşma noktamız KAYSERİ Havaalanı’dır. Öğlen en geç saat 10:00’da Kayseri Havaalanı’nda ekip olarak sizleri bekliyor olacağız. Kayseri ile konaklama merkezimizin arasında yaklaşık 1 saat kadar sürecek bir yolculuğumuz olacak. Sonrasında evimize varıp kısa bir dinlenme ve yerleşme molasından sonra gezimize başlıyor olacağız.

Ihlara Vadisi Yürüyüşü: Bir yürüyüş parkuru olarak ele alıp vadiyi doya doya gezmek, tadını almak, buz gibi suyuyla Melendiz Çayı’nda mola vermek yaklaşık olarak 3-4 saatimizi burada geçireceğimiz anlamına geliyor. Vadi içerisinde çok sayıda kilise de yer almaktadır. Vaktimiz yettiğince doyasıya gezeceğimiz bir bölgedir..

Derinkuyu Yeraltı Şehri: Kapadokya’da 36 yeraltı şehirlerinden en büyük yeraltı şehri olan Derinkuyu 1967 yılında turizme açılmış olup, 8 katlıdır. Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde bulunan, Derinkuyu Yeraltı Şehri, bölgede gezilebilir alanı en geniş olan yeraltı şehridir. Protohitit döneminden itibaren yapılandırıldığı düşünülen yeraltı şehirlerinden biri olan Derinkuyu’nun, günümüzde sekiz katı gezilebilmektedir.

İlk günkü rotamızı tamamladıktan sonra, otellerimize geri dönüyoruz ve saat 20:00’de Wish Terrace’de akşam yemeği için buluşuyoruz. Ve sonrasında büyük sürpriz! Saat 22:00 sularında bu gezimizde eşi ile beraber bizimle olacak olan ünlü oyuncu Kıvanç Kasabalı son zamanlarda çok severek yaptığı hobisi yani keyifli dj setleri ile bize unutulmaz bir gece yaşatacak. Ayrıca Kıvanç Kasabalı’ya birbirinden farklı enstrümanları ile Hüseyin Korkma da canlı performansı ile eşlik edecek. Bu muhteşem performans ateş başında saat 01:00’e kadar devam edecek..

 

2. GÜN: GÜNDÜZ İKİNCİ BÖLGE GEZİSİ AKŞAM VADİDE ATEŞ BAŞI CANLI MÜZİK PERFORMANSI

Sabah kahvaltımızın ardından, saat 11:00’de ikinci günümüzün rotasına doğru yola çıkıyoruz.

Zelve Açık Hava Müzesi : Avanosa 5 km, Paşabağlarına 1 km. Uzaklıktaki Zelve Aktepenin dik ve kuzey yamaçlarında kurulmuştur. Üç vadiden oluşan Zelve Örenyeri, peribacalarının en yoğun ilgi gören yerlerinden biridir.

Avanos Çanak Çömlek Yapımı : Ürgüp, Göreme gibi Kapadokya’nın üç turistik merkezinden biri olan Avanos’un orta yerinden akan nice bilinmeyene sırdaş Kızılırmak, tüflü kızıl toprağını asırlardır bir hediye gibi geçtiği yerlere bırakırken, aslında bir sanatın doğmasına da vesile olmuş. Bu kırmızı toprak ve mil karışımıyla elde edilen seramik hamuruna Avanoslu sanatçıların el emeği göz nuru değmiş ve dünyada “Nevşehir Avanos çömlekleri” denilince akla gelen bir yer haline getirmiş.

Paşabağ Vadisi : Kapadokya bölgesinde benzersiz olan mantar formundaki enteresan Peribacalarının bulunduğu Paşabağ Vadisi aynı zamanda da Peribacası oluşumu ve gelişiminin de en iyi gözlenebildiği yerlerden birisidir. Ayrıca yürüyüş yolları da peribacalarının arasından geçtiği için burada yürüyüş yapmak da oldukça zevklidir.

Devrent Vadisi : Bundan 50 milyon yıl kadar önce Kapadokya bölgesi bir iç denizmiş. Çevredeki yanardağların faaliyete geçmesiyle bölgedeki yüksek ısıdan bu deniz kurumuş. Yanardağlardan püsküren lavlar tıpkı kocaman bir kasenin içini doldurur gibi denizin yerini doldurmuş. Milyonlarca yıl boyunca akarsular lavların soğumasıyla oluşan yumuşak kayayı aşındırarak derin vadiler oluşturmuş. Esen kuvvetli rüzgarlar ise peribacalarına bugünkü şeklini vermiş. Bölgedeki her vadinin kayaç yapısı ve rüzgarı alış açısı birbirinden farklı. Bu nedenle vadilerdeki peribacası oluşumuda farklılıklar gösteriyor. Devrent Vadisi bu anlamda çok farklı peribacası oluşumlarının gözlenebildiği özel bir vadi.

Gezimizin bitiminde eğer güneşin batışına yetişebilirsek Kızılçukur Vadisi’ne gidip muhteşem Kapadokya manzarasında güneşi kısa süreli ayrılığına tanıklık edeceğiz. Daha sonra otellerimiz dönüş bir dinlendikten sonra Maze of Cappadocia’da yemeğimizi yiyeceğiz ve ardından Karankemer Vadi’ne giderek peri bacasındaki eski bir kilise içinde ateş başında Hüseyin Korkma canlı performansı ile müzik ve ritme doyacağımız bir akşam yaşayacağız.

 

3. GÜN: BALON, GÜVERCİNLİK VADİSİ YÜRÜYÜŞÜ, OTELDEN AYRILMA VE DÖNÜŞ
 1. son günümüzde otellerimizde kahvaltılarımızı yapıyor ve iki gün boyunca bizi evimizde hissettiren otelimizden eşyalarımızı topladıktan sonra isteyenlerle Güvercinlik Vadisi yürüyüşü yapıyoruz. Güvercinlik yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra Kayseri Havaalanı’na doğru yola koyuluyoruz.

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Uçak biletlerinizi ne kadar erken alırsanız o kadar hesaplı olacaktır.
 • Balon etkinlikleri katılımcılara aittir.
 • Bu etkinlik TURSAB’a kayıtlı A sınıfı seyahat acentesi güvencesi ile gerçekleştirilecektir.
 • Yanınızda Müze Kart getirmenizi rica ederiz.
 • Buluşma saatimiz Kayseri Havaalanı’nda en geç saat 10:00’dadir. Dönüş için ise saat 14:00’de servislerimiz  Kayseri Havaalanı’na doğru hareket edecektir.
 • İki servisimizde de iki rehberimiz bulunacaktır.
 • Yanınızda rahat yürüyüş ayakkabıları getirmenizi rica ederiz.

3 oda 3 kişi 150 tl ek yatak

9 oda 2

ÜCRETLENDİRME

Yetişkin
1500TL

Yorum ve Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.
Yorum ve değerlendirme yapmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Benzer Kamplar