Çamlıhemşin/Rize

₺1.750

Harita Yükleniyor

Değerlendirmeler

 • Mükemmel
  0
 • Çok İyi
  0
 • Orta
  0
 • İdare eder
  0
 • Kötü
  0
Bir değerlendirme yazın

Hizmet Puanı

 • Teknik Personel
 • Konum
 • Hizmetler
 • Temizlik
 • Özellik 1
 • Fiyat

Standart

*Sormak istedikleriniz?

9 Temmuz – 14 Temmuz 2018 Çamlıhemşin Rize
16 Temmuz – 21 Temmuz 2018 Çamlıhemşin Rize
29 Temmuz – 4 Ağustos 2018 Çamlıhemşin Rize
4 Ağustos –9 Ağustos 2018 Çamlıhemşin Rize
(3-12 yaş)

NOT:

9-14 Temmuz için 2 adet odamız mevcuttur.

16-21 Temmuz için 1 adet odamız mevcuttur.

29-4 Ağustos için yerimiz mevcut değildir.

4- 9 Ağustos için yerimiz mevcut değildir.

 

BİZİ KİM GEZDİRECEK?

Gezimizin Rehberi MUCO TÜRKYILMAZ. Kaçkar dağlarının eteklerinde yaşayan Hemşinli bir köyün çocuğu…  1974 doğumlu Muco Rehber babasının yıllarca Avrupa’da çalışıp biriktirdiği parasıyla satın alıp onardığı Kaçkarlar Çat Vadisi’ndeki TOŞİ pansiyonda 16 yaşından bu yana rehberlik yapmakta ayrıca ailesi ile birlikte bu pansiyonu işletmektedir. Muco Rehber der ki;

Bu zamana kadar binlerce doğasever dostumuz oldu bu vadide. Yaylaları, zirveleri, buzul gölleri keşfettik, şelalelerde yüzdük. Tulum eşliğinde horon oynadık, soba başında muhlama pişirdik. Siz de gelin katılın… Katılın ki sayımız artsın. Sayımız artsın ki doğa çocuklarımıza kalabilsin!!

 

NEREDE KONAKLAYACAĞIZ?

Konaklamamızı Kaçkarlar’ın mutlaka görülmesi gereken bakir ÇAT Vadisi’nde bulunan TOŞİ Pansiyon’da yapıyoruz. Hemşinli Türkyılmaz ailesinin işlettiği baba yadigari aile pansiyonu doğa harikası bir lokasyonda.

Yani anlayacağınız; günümüze Çat Vadisi’nin altında, etrafı doğa, çiçek, hayvan, bitki dolu gerçek bir doğa köyünde, Bungalov evlerde “merhaba” diyoruz.

 

GEZİ PLANIMIZ NEDİR?

Muço Rehber’imizin hazırladığı gün gün gezi planımız aşağıdaki gibidir;

1. GÜN : HAVAALANINA VARIŞ, ÇİNÇİVA, ZİLKALE

Buluşma noktamız Trabzon Havaalanı’dır. Öğlen saat 11:00’ ye kadar Trabzon Havaalanı’nda ekip olarak sizleri bekliyor olacağız. Yol üzerinde öğle yemeği (kuru fasulye) için mola veriyoruz. Pansiyonumuza varmadan önce Fırtına Vadisi’nde Çinçiva’da bir kahve içiyoruz ve Zilkale’yi ziyaret ediyoruz. Ardından konaklama merkezimizin bulunduğu Çat Köyü’ne varıp, Toşi Pansiyon’a yerleşiyoruz ve akşam yemeğimizi yiyor, sonrasında da ilk gün tanışmamızı ve sohbet keyfimizi yapıyoruz.

2. GÜN: SU DÜŞEN ŞELALESİNDE KAYA TIRMANIŞI ve ELEVİT YAYLASI

Sabah kahvaltımızın ardından Eski KDRK Başkanı Asım Haberal, eğitmen Bülent Koca ve Muco Rehberimiz tarafından iple tırmanış ve iniş çocuklarımıza ve ebeveynlere öğretilecek ve Su Düşen Şelalesi’nde kaya tırmanışı ve inişleri öncesinde teorik sonrasında pratikleri yapılacak. Bu sırada iki grup halinde hareket ediyor olacağız. Diğer grubumuz Elevit Yaylası’nı gezecek. Sonra grupların yerleri değiştirilecek. Ardından akşam yemeği için Toşi Pansiyon’a geri dönüyoruz. Akşam yemeği sırasında çoban ateşimizi yakıyoruz.

3. GÜN: ORTANTİRİG , GİTO YAYLASI, BADARA YAYLASI VE UÇURTMA

Sabah kahvaltımızın ardından, yetişkinlerimiz ve çocuklarımızla beraber  Muco eşliğinde çocuklarımız için oryantiring (harita yardımı ile yön bulma) çalışması yapılacak. Bu oyunumuzun ardından Gito Yaylası’na çıkıyoruz ve orada Maksude Abla’mızın güzel yemeklerinden, sıcacık köy ekmeğiyle muhteşem bal tereyağından yedikten sonra Badara Yaylası’na devam ediyoruz. Yanımızda getirdiğimiz şeytan uçurtmalarını Badara tepelerinde uçurduktan sonra biraz mola verip çayımızı içiyoruz. Bu sırada müziğimizi açıp yaylada halay çekmeden dönmüyoruz . Ardından tekrar konaklama merkezimize geri dönerek akşam yemeğimizi yiyoruz. Dilersek yine çoban ateşimizi yakarak, yöresel çalgılardan tulum eşliğinde türküler söyleyip, horon oynayabileceğiz.

Not: Maksude Abla’nın yemekleri kişi başı ortalama için 30 TL

4. BALIK TUTMA, ÇAT KÖYÜ’NDEN ÇAT YAYLASINA ORMAN YÜRÜYÜŞÜ

 Sabah kahvaltımızın ardından Muco Rehber’imizin kendisinin doğal yöntemlerle yaptığı Muco’nun Gölü’nde yetişen kırmızı benekli alabalıkları çocuklarımız oltayla tutmaya çalışacaklar. Sonrasında araçlarımızla Çat Köyü’ne çıkıyoruz. Çat Köyü’nden konaklama yaptığımız Çat Yaylası’na çocuk çocuk hep beraber biraz zorlanarak ama çook keyif alarak, yorulduğumuzda dinlenerek, gerektiğinde inişlerde ayı yürüyüşleri yaparak hatta ayılardan kendimizi koruma yöntemlerini öğrenerek muhteşem bir yürüyüş yapacağız. Bu yürüyüşü hayatınız boyunca unutmayacağınızı temin edebiliriz. Hem çocuklarınız hem de sizin için belki de ilk olan bu deneyimin keyfi ve tatlı yorgunluğu ile konaklama merkezimize dönerek hava şayet uygunsa Muco’nun gölünde serinliyoruz. Sonra Bennur Abla’nın lezzetli yemeklerini yiyerek kendimizi ödüllendiriyoruz.

5. GÜN: POKUT VE SAL YAYLASI

5. günümüzde kahvaltının hemen ardından biraz zorlu ama muhteşem bir manzarası olan POKUT Yaylası’na çıkıyoruz. Pokut’a yaklaşık 2,5 saatte çıkıldığı için erkenden yola çıkıyoruz. Yine lezzetli köy ekmeği ve yemekleri Pokut manzarası eşliğinde (umarız sis olmaz) yiyoruz. İsteyenler köye doğru yürüyüş yapabilir. Sonrasında ekip olarak tekrar toplanarak keyifli patika yolundan geçerek Sal Yaylası’na gidiyoruz ve kendimiz grup olarak salıyoruz.Evet evet gerçeken de yokuştan aşağıya kendimizi bırakıp çocuklarımızla çocuk oluyoruz… Ardından tekrar araçlarımıza binerek yolda böğürtlen molası vermeyi unutmadan konaklama merkezimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz ve tatlı yorgunluğumuzun tadını çıkarıyoruz..

6. GÜN PALOVİT ŞELALESİ

Artık yavaş yavaş ayrılma Kaçkarlar’dan ayrılma vakti maalesef yaklaşıyor. Sabah yapacağımız kahvaltı sonrasında,  Kaçkar Dağları milli parkı içinde tabiat güzelliği tartışılmaz olan Palovit Şelalesi’ne gidiyoruz ve eşsiz görüntüsünü hafızalarımıza kazıyoruz. Şelale Zilkale harabesini geçtikten sonra başlar ve 15m. yüksekliğindedir. Burada biraz zaman geçirip gezdikten sonra dönüş yoluna koyuluyoruz. Çayeli’nde Hüsrev Kuru Fasulyecisi’nde yemek yemeden dönmemek gerekli diye burada yemek molamızı veriyoruz ve sonrasında Trabzon Havaalanı’na varmak üzere tüm kalbimize ve ruhumuza dumanlı dağların güzelliğini kazıyarak yola çıkıyoruz. Bundan sonra kocaman yeni bir ailemiz var bunun farkındalığı ile çook mutlu ama ayrılacak olmanın hüznü ile vedalaşarak grubumuzdan ayrılıyoruz…

Önemli Not : Dönüş biletlerinizin saat 19:00’den sonra olması gerekmektedir.

 

REZERVASYON VE ÖDEMELER

Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için kişi başı katılımcı sayısı olarak (çocuk ya da yetişkin farketmiyor) 250,00 TL’lik kapora yatırılması gerekmektedir.

*Kampın başlangıç tarihinden 1 ay ile iki hafta öncesine kadar iptallerde ödemenin %50’si iade edilir. Son 15 gün içerisindeki iptallerde ise ödemeler geri iade edilmemektedir.

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Uçak biletlerinizi ne kadar erken alırsanız o kadar hesaplı olacaktır.

 • Mevsim koşullarına uygun kıyafetler ve malzemeler mutlaka getirilmelidir :  Su geçirmez yürüyüş botu ve yedek ayakkabı, su geçirmez yağmurluk / panço, pantolon (kot önermeyiz), tozluk,  sırt çantası, akşamları soğuk olabileceğinden polar, kazak, gece yürüyüşleri için düdük, kafa feneri. Ayrıca fotoğraf makinası, güneş gözlüğü, güneş kremi ve kullandığınız ilaçlar. Mayonuzu unutmayın. Yanınıza ceviz,fındık,kuru üzüm gibi atıştırmalıklar alarak yollarda olduğunuzda açlığınızı bastırmanız mümkün olabilecektir.Yürüyüşlerde konforlu olabilmeniz için giysilerinizin termal / sentetik olmasına özen gösteriniz, böylece ıslandığında çok çabuk kurur.

-Bu etkinlik TURSAB’a kayıtlı A sınıfı seyahat acentesi güvencesi ile gerçekleştirilecektir.

 

KONAKLAMA VE KATILIM ÜCRETLERİ

Fiyatlarımız “OYUN KAMPTA” etkinliğimize özel 5 gece 6 gün için yarım TOŞİ Pansiyon’da sabah kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama, MUCO rehberliği ve çocuklara özel etkinlikler dahil olarak hesaplanmıştır. Seyahatimiz TURSAB’a kayıtlı A sınıfı seyahat acentası güvencesi ile gerçekleştirilecektir.

1 Yetişkin Ücreti
1750TL
 • Paylaşımsız Konaklama
1 Çocuk Ücreti
1250TL
 • Paylaşımsız Konaklama

 

Yorum ve Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.
Yorum ve değerlendirme yapmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Benzer Kamplar