Urla/İzmir, Turkey

Tanıtım

Harita Yükleniyor

Değerlendirmeler

 • Mükemmel
  0
 • Çok İyi
  0
 • Orta
  0
 • İdare eder
  0
 • Kötü
  0
Bir değerlendirme yazın

Hizmet Puanı

 • Teknik Personel
 • Konum
 • Hizmetler
 • Temizlik
 • Özellik 1
 • Fiyat

Standart

*Sormak istedikleriniz?


 

                             KAMP HAKKINDA                                     

Bu deneyim çok başka!

Yelken Kampında, 10-13 yaş grubu ve 14-18 yaş grubu kampçılara yönelik 2 farklı program uygulanmaktadır.

10-13 yaş grubu kampçılar, Göztepe Spor Kulübü Yelken şubesinin optimist ve tekneleriyle, konusunda uzman yelkencilerden temel denizcilik ve yelken eğitimi alırken, 14-18 yaş grubu kampçılar ise Göztepe Spor Kulübü Yat Şubesi’nin profesyonel ekibiden yatçılık eğitimi alırlar.

Teknelerin temel donanımından, rüzgâr ve manevraya kadar yelkenle ilgili temel bilgileri öğrenip, kampın sonunda tekne ile seyir yapacak seviyeye ulaşırlar.

Orta seviyedeki kampçılar ise kendilerini geliştirme ve performanslarını arttırma fırsatı bulurlar.

Rüzgar kalitesinin çok önemli olduğu yelken sporunda eğitimlerin gerçekleştiği Urla Torasan bölgesindeki eğitim alanı yaz boyunca aralıksız devam eden rüzgarı ile kampçılara kesintisiz yelken yapma imkanı sunar.

Yıl boyunca Yelken Federasyonu’nun yarışlarına ve Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yapan Göztepe Spor Kulübü Urla Yelken Tesisleri, Türkiye’de eğitime en elverişli yelken eğitim merkezi olarak öne çıkmaktadır.


Neden burası başka?

Kampçılar rüzgârın ve denizin keyfini çıkarırlar. Yelken açmanın özgürlüğünü yaşarlar.
Liderlik, ani karar alabilme, doğa ile mücadele etme konularında kendilerini geliştirirler.
Optimist ve yat tekneleriyle, yelkenciliği öğrenmeye en temelden başlarlar.  Denizciliğin güzelliğini keşfederler.
Yelken kampıyla, kampçıların özgüvenleri ve özgürlük duyguları gelişir.


Kamp ortamı nasıl?

Gün boyu Göztepe Spor Kulübünün Urla Torasan’daki tesislerinde eğitim alan kampçılar, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi’nin konforlu yurt odalarında konaklar.

Eğitim programı; denizcilik kuralları, tekne yaşamı, tekne kısımları, yelken teorisi, seyir manevraları, yanaşma ve kalkma, rüzgar bilgisi bölümlerinden oluşur.

Gündüz saatlerini sörf yaparak geçiren kampçılar, kalan zamanlarını sosyal aktiviteler, su sporları, tekne gezisi, şehir turları ve gece eğlenceleri ile değerlendirir.

 

 KAMP BİLGİLERİ


KAMP KÜNYESİ

Türü: Deniz Kampı
Yer: Urla/İzmir
Yaş Grubu: 10 – 13/14 – 18
Tarih: 22 – 28 Temmuz
Süre: 7 gün
Ücret: 3490TL

 

KAMP TESİSİ ve KONAKLAMA

Deniz Kampları, rüzgarı ve doğası ile cennet olarak kabul edilen Urla’da gerçekleşmektedir. Kampçılar, kamp süresince sadece kendilerine tahsis edilmiş olan İYTE (İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi) Yaşam Merkezi kamp tesisimizde konaklar. 3500 hektar alana yayılan İYTE Yaşam Merkezi konforlu odaları, yeşil alanları, aktiviteleri ve zengin yemek menüleri ile kampçılara mükemmel bir kamp ortamı sunar. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na 30 dakika uzaklıktaki kamp tesisi, Alaçatı ve Çeşme’ye 15 dakika, Göztepe Spor Kulübü Yelken ve Sörf Tesisleri’ne ise 5 dakika mesafededir. Tesiste konaklama, kampçılar için özel olarak tasarlanmış 4 kişilik odalarda yapılır.

 

AKTİVİTELER

Kamp oyunları, yüzme, plaj voleybolu, plaj futbolu, basketbol, tenis, masa tenisi, langırt, dj performansları ve partiler, şehir turları, tekne gezisi, açık hava sineması, yarışmalar.

 

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, eğitimler ve sportif aktiviteler, teknik malzemeler (yelken, board vs.), kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler, kantin ve gezilerdeki alışverişler ücrete dahil değildir.)


SAĞLIK ve SİGORTA

Friends kamplarına katılan kampçıların seyahat masrafları, T.C. Kültür ve Turzim Bakanlığı’nın “Seyahat Acentesi Zorunlu Sigorta Poliçesi” ile güvence altına alınır. Kamp sırasında yaşanabilecek sağlık sorunlarına karşı gerekli müdahale sistemi oluşturulmuştur. Kamp ekibi temel ilk yardım bilgisine sahiptir. Kamp tesisleri özel ve resmi sağlık kuruluşlarına 15-20 dakika mesafededir. Kamp öncesinde kampçıların sağlık durumları hakkında ailelerden detaylı bilgi alınır ve geçirmiş olduğu hastalıklar veya düzenli kullandığı ilaçlar kampçıların dosyalarına işlenir. Özel sağlık sigortası bulunmayan kampçıların, kamp koşullarına özel hazırlanan “Kamp Sağlık Poliçesi” yaptırması zorunludur.

 

 

 

YEMEKLER

 

Kamplardaki yemekler, gençlerin damak tatlarına ve günlük kalori ihtiyaçlarına göre hazırlanmış özel mönülerden oluşur. Kamp süresince yapılan aktiviteler sırasında kaybedilen kaloriler besin değeri yüksek gıdalar ile geri kazanılır. Günde 3 öğün açık büfe sunulan yemekler beş çayı ve barbekü partileri ile renklendirilir.

 

 

ULAŞIM

Kamp merkezlerine ulaşım, tesislerin yer aldığı bölgeye göre özel otobüsler veya uçak ile sağlanır. Gençlerin birbirleri ile kaynaşmaları için birlikte yolculuk yapmaları tavsiye edilir. Yolculuk boyunca kampçılara koçlar eşlik eder. Kamplara hareket ve kamplardan dönüş noktası İstanbul’dur. İsteyen aileler çocuklarını kamp merkezine kendileri teslim edip, teslim alabilirler.

 

 

 

 

KAMP FOTOĞRAFLARI

 

Kampta, eğitimler ve aktiviteler profesyonel kameramanlar ve fotoğrafçılar tarafından kayıt edilir. Grup fotoğrafları ve videolar sosyal medya sayfalarında yayınlanır.

 

 

ÖDÜLLER ve SERTİFİKA

Kampçılara hatıra olarak kamp özel ödülü verilir. Kampta yapılan teknik eğitimlerin sonunda isteğe bağlı olarak yapılan sınava katılan kampçılar, uluslararası geçerliliği olan sertifikaları almaya hak kazanır. Ayrıca kamp esnasında yapılan yarışmalarda başarılı olan kampçılar, sponsorlar tarafından ödüllendirilir.

Yorum ve Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.
Yorum ve değerlendirme yapmak için giriş yapmanız gerekiyor.