Bodrum, Mugla, Turkey

Tanıtım

Harita Yükleniyor

Değerlendirmeler

 • Mükemmel
  0
 • Çok İyi
  0
 • Orta
  0
 • İdare eder
  0
 • Kötü
  0
Bir değerlendirme yazın

Hizmet Puanı

 • Teknik Personel
 • Konum
 • Hizmetler
 • Temizlik
 • Özellik 1
 • Fiyat

Standart

*Sormak istedikleriniz?

                                                           

 

               

KAMP HAKKINDA

Yelken açıyoruz. Sende gelsene!

Bodrum’un cennet koylarında rüzgar ve denizin bütünleştiği Türkiye’nin  tek  Yat Kampı’nda kampçılar, denizcilik ve yelken sporu ile tanışır ve ömür boyu hatırlayacakları keyifli bir maceraya yelken açar.
Yat kampına katılan kampçılar, profesyonel eğitmenlerden temel denizcilik ve yatçılık eğitimi alırken, boş zamanlarını eğlenceli aktiviteler ile değerlendirir. Gündüz yelken seyiri yapan  kampçılar geceleri güvertede yıldızların tadını çıkartır.


Neden burası başka?

Yat kampı, gulet  kategorisindeki Türkiye’nin ilk ve tek okul gemisi olan STS Bodrum’da gerçekleşir. Kategorisinde birincilik kupaları ve önemli dereceleri olan bu teknede yaşamak ve seyir yapmak kampçılara unutulmaz bir yaz tatili deneyim yaşatır.
Kampçılar, eğitimler sırasında liderlik, ani karar alabilme, doğa ile mücadele etme konularında kendilerini geliştirir. Diğer yandan da denizde yaşamanın tadını çıkarır ve denizciliğin güzelliklerini keşfeder.
Friends yaz programları içerisinde özel bir yeri olan Yat Kampı’nın her dönemine sadece 12 şanslı kampçı kabul edilir.
Kampçılar, korsan gemilerini andıran bu tekneyle, Bodrum’un masmavi koylarına doğru unutulmaz bir maceraya yelken açar.


Kamp ortamı nasıl?

Eğitim programı; denizcilik kuralları, tekne yaşamı, tekne kısımları, yelken teorisi, seyir manevraları, yanaşma ve kalkma, gemici bağları, uygulamalı harita bilgisi ve meteoroloji bölümlerinden oluşur.
Kampçılar, eğitim saatleri ve seyir dışında kalan zamanlarda ise Bodrum’un koylarında şehir turlarına, gece eğlencelerine ve sosyal etkinliklere katılırlar.

          KAMP BİLGİLERİ

KAMP KÜNYESİ

Türü: Deniz Kampı
Yer: Bodrum/Muğla
Yaş Grubu: 12 – 18
Tarih: 12 – 17 Ağustos
Süre: 6 gün
Ücret: 3990TL

KAMP TESİSİ ve KONAKLAMA

Yat Kampı’nda konaklama, STS Bodrum teknesinde gerçekleşir. STS Bodrum 33 metre (yaklaşık 114ft) uzunlukta, 7 metre (yaklaşık 23ft) genişliktedir. 459 m²lik yelken alanı vardır. Dünyanın sayılı okul gemileri arasında yer alan STS Bodrum, ülkemizi önemli yelken yarışlarında temsil etmektedir. 20 kişilik konaklama kapasitesi olan teknede kampçılar kızlar ve erkekler olarak ayrılarak kendilerine özel 2 kişilik ranzalı bölmelerde kalırlar. Türkiye’de sınıfının en büyük ahşap teknesi olan STS Bodrum, gençlerin rahatça konaklayabilmesi ve eğitim alması için Yücel Köyağası tarafından özel olarak dizayn edilmiştir. Seyir süresince 12 kişilik kamp ekibine, program direktörü, koçlar ve tekne personeli eşlik etmektedir. Bodrum Marina’da başlayacak kamp süresince kampçılar her gün seyir için denize açılır, akşamları ise Bodrum’un cennet koylarında demirler. Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri bu koylarda verilen molalar sırasında yenir. Kampçılar, geceleri ise Yalıkavak, Gümbet, Turgutreis ve Gündoğan gibi Bodrum’un turistik bölgelerini gezme imkanı bulur. ***STS Bodrum teknesinin Uluslararası Yarışmalara iştirak ettiği dönemler ile kamp tarihinin çakışması durumunda yat kampı benzer standartlara sahip farklı bir gulet tipi tekne ile gerçekleşebilir.


AKTİVİTELER

Kamp oyunları, kano, SUP (Stand Up Paddle Board), yüzme, dalış, şehir gezileri ve partiler.


ÜCRETE DAHİL OLANLAR

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, eğitimler ve aktiviteler, teknik malzemeler, güvenlik ekipmanları, kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler, gece gezilerindeki harcamalar ve su sporları ücrete dahil değildir.)

 

SAĞLIK ve SİGORTA

Friends kamplarına katılan kampçıların seyahat masrafları, T.C. Kültür ve Turzim Bakanlığı’nın “Seyahat Acentesi Zorunlu Sigorta Poliçesi” ile güvence altına alınır. Kamp sırasında yaşanabilecek sağlık sorunlarına karşı gerekli müdahale sistemi oluşturulmuştur. Kamp ekibi temel ilk yardım bilgisine sahiptir. Kamp tesisleri özel ve resmi sağlık kuruluşlarına 15-20 dakika mesafededir. Kamp öncesinde kampçıların sağlık durumları hakkında ailelerden detaylı bilgi alınır ve geçirmiş olduğu hastalıklar veya düzenli kullandığı ilaçlar kampçıların dosyalarına işlenir. Özel sağlık sigortası bulunmayan kampçıların, kamp koşullarına özel hazırlanan “Kamp Sağlık Poliçesi” yaptırması zorunludur.

 

 

YEMEKLER
Kamplardaki yemekler, gençlerin damak tatlarına ve günlük kalori ihtiyaçlarına göre hazırlanmış özel mönülerden oluşur. Kamp süresince yapılan aktiviteler sırasında kaybedilen kaloriler besin değeri yüksek gıdalar ile geri kazanılır. Günde 3 öğün açık büfe sunulan yemekler beş çayı ve barbekü partileri ile renklendirilir.

 

 

ULAŞIM
Kamp merkezlerine ulaşım, tesislerin yer aldığı bölgeye göre özel otobüsler veya uçak ile sağlanır. Gençlerin birbirleri ile kaynaşmaları için birlikte yolculuk yapmaları tavsiye edilir. Yolculuk boyunca kampçılara koçlar eşlik eder. Kamplara hareket ve kamplardan dönüş noktası İstanbul’dur. İsteyen aileler çocuklarını kamp merkezine kendileri teslim edip, teslim alabilirler.

 

 

 

 

KAMP FOTOĞRAFLARI
Kampta, eğitimler ve aktiviteler profesyonel kameramanlar ve fotoğrafçılar tarafından kayıt edilir. Grup fotoğrafları ve videolar sosyal medya sayfalarında yayınlanır.

 

 

 

 

ÖDÜLLER ve SERTİFİKA
Kampçılara hatıra olarak kamp özel ödülü verilir. Kampta yapılan teknik eğitimlerin sonunda isteğe bağlı olarak yapılan sınava katılan kampçılar, uluslararası geçerliliği olan sertifikaları almaya hak kazanır. Ayrıca kamp esnasında yapılan yarışmalarda başarılı olan kampçılar, sponsorlar tarafından ödüllendirilir.

Yorum ve Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.
Yorum ve değerlendirme yapmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Benzer Kamplar