Aladağ/Bolu

Tanıtım

Harita Yükleniyor

Değerlendirmeler

 • Mükemmel
  0
 • Çok İyi
  0
 • Orta
  0
 • İdare eder
  0
 • Kötü
  0
Bir değerlendirme yazın

Hizmet Puanı

 • Teknik Personel
 • Konum
 • Hizmetler
 • Temizlik
 • Özellik 1
 • Fiyat

Standart

*Sormak istedikleriniz?

 

 KAMP HAKKINDA

Beraber film çekiyoruz! Sen de gelsene!

Sinema Kampı, 14 – 18 yaş grubu kampçıların, profesyonel film yönetmeni eşliğinde, sinema ve sanat algılarını geliştirmeyi amaçlayan bir programdır.

Kampçılar, kamp süresince bir film ekibinin parçası olurlar ve uygulamalı eğitim alırlar. Senaryo yazımı, oyunculuk, kostüm hazırlıkları, çekimler, kurgu gibi süreçlerin tamamı sinema kampı direktörünün denetiminde kampçılar tarafından gerçekleştirilir.


Neden burası başka?

Kampçılar yaz tatilinin bir haftasını bir film setinde geçirir.

Bir filmin çekimi hakkındaki tüm süreçleri yaşayarak tecrübe ederler. Drama eğitimi ile basit oyunculuk tekniklerini kavrar ve uygulama fırsatı bulurlar.

Kamera arkası eğitimlerinde ise film nasıl çekilir, yönetmenlik nedir, film seti nasıl kurulur, temel ışık bilgisi ve kurgu gibi konular üzerine durulur. Böylece kampçılar yönetmenlik deneyimi yaşarlar.

Sinema konusunda algıları genişler ve derinleşir. Sinemanın kendilerine kattığı bakış açısıyla hayata daha nitelikli bakabilmeyi öğrenirler.

Ekip çalışmasının önemini kavrarlar. Takım çalışmasıyla bir ürünü sıfırdan ortaya koyup sonlandırmanın keyfini yaşarlar.

Yönetmenlik deneyimi ile liderlik duyguları gelişir.

Kişisel becerilerinin de farkına varan kampçıların öz güvenleri artar.

Gün sonunda yapılacak çeşitli kampçılık oyunları ile mücadele etmeyi, engeller karşısında çözüm üretmeyi öğrenirler.

Yepyeni arkadaşlıklar kurarlar, doyasıya eğlenirler ve birbirinden güzel birçok anıyla evlerine dönerler.


Kamp ortamı nasıl?

Gün boyu doğa içinde farklı setlerde vakit geçiren kampçılar, Aladağ’ın büyülü atmosferinde konforlu çadırlarda konaklar.

Set ve atölye çalışmaları dışında kalan zamanlarda doğada yaşam teknikleri, hızlı çözüm üretme, takımla uyumlu çalışma gibi çeşitli kamp aktiviteleri ve oyunlarla vakit geçirir. Kampçılar kalan vakitlerini ise kamp oyunları, outdoor etkinlikler, kamp ateşi ve partiler ile değerlendirir.

Kampta yapılan tüm aktiviteler, profesyonel eğitmenler tarafından kamp direktörleri ve takım koçları denetiminde gerçekleşir.

 

 KAMP BİLGİLERİ

 

Türü: Sanat Kampı
Yer: Aladağ/Bolu
Yaş Grubu: 14 – 18
Tarih: 8 – 14 Temmuz
Süre: 7 gün
Ücret: 3490TL

KAMP TESİSİ ve KONAKLAMA

Sinema Kampı, Bolu Aladağ’da 300 dönüm orman içinde kurulu Türkiye’nin en kapsamlı doğa kampı merkezinde gerçekleşir. 30 – 40 metrelik dev ağaçlar arasında çok sayıda outdoor parkurun yer aldığı kamp merkezinde, konfor ve güvenlik en üst seviyededir. Tesis içerisinde yüksek ip parkurları, yapay göl, kamp ateşi alanı, futbol ve voleybol sahaları, toplantı çadırı, dev hamak, bisiklet ve trekking parkurları mevcuttur. Kampta konaklama, kamp ruhuna uygun olarak hazırlanmış bungalov konseptindeki konforlu çadırlarda yapılır. Kampçılar, çelik konstrüksiyon üzerinde monte edilen, ısı izolasyonlu ve ahşap zeminli çadırlarda kamp koçları denetiminde 6 ve 10 kişilik gruplar halinde konaklar.


AKTİVİTELER

Outdoor etkinlikler, keşif rotaları, trekking, gece yürüyüşü, kamp ateşi, futbol, voleybol.


ÜCRETE DAHİL OLANLAR

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, eğitimler ve aktiviteler, teknik malzemeler, güvenlik ekipmanları (kask, emniyet kemeri vs.), kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler ve kantin alışverişleri ücrete dahil değildir.)

 

SAĞLIK ve SİGORTA

Friends kamplarına katılan kampçıların seyahat masrafları, T.C. Kültür ve Turzim Bakanlığı’nın “Seyahat Acentesi Zorunlu Sigorta Poliçesi” ile güvence altına alınır. Kamp sırasında yaşanabilecek sağlık sorunlarına karşı gerekli müdahale sistemi oluşturulmuştur. Kamp ekibi temel ilk yardım bilgisine sahiptir. Kamp tesisleri özel ve resmi sağlık kuruluşlarına 15-20 dakika mesafededir. Kamp öncesinde kampçıların sağlık durumları hakkında ailelerden detaylı bilgi alınır ve geçirmiş olduğu hastalıklar veya düzenli kullandığı ilaçlar kampçıların dosyalarına işlenir. Özel sağlık sigortası bulunmayan kampçıların, kamp koşullarına özel hazırlanan “Kamp Sağlık Poliçesi” yaptırması zorunludur.

 

 

YEMEKLER

 

Kamplardaki yemekler, gençlerin damak tatlarına ve günlük kalori ihtiyaçlarına göre hazırlanmış özel mönülerden oluşur. Kamp süresince yapılan aktiviteler sırasında kaybedilen kaloriler besin değeri yüksek gıdalar ile geri kazanılır. Günde 3 öğün açık büfe sunulan yemekler beş çayı ve barbekü partileri ile renklendirilir.

 

 

 

ULAŞIM

Kamp merkezlerine ulaşım, tesislerin yer aldığı bölgeye göre özel otobüsler veya uçak ile sağlanır. Gençlerin birbirleri ile kaynaşmaları için birlikte yolculuk yapmaları tavsiye edilir. Yolculuk boyunca kampçılara koçlar eşlik eder. Kamplara hareket ve kamplardan dönüş noktası İstanbul’dur. İsteyen aileler çocuklarını kamp merkezine kendileri teslim edip, teslim alabilirler.

 

 

 

 

KAMP FOTOĞRAFLARI

 

Kampta, eğitimler ve aktiviteler profesyonel kameramanlar ve fotoğrafçılar tarafından kayıt edilir. Grup fotoğrafları ve videolar sosyal medya sayfalarında yayınlanır.

 

ÖDÜLLER ve SERTİFİKA

Kampçılara hatıra olarak kamp özel ödülü verilir. Kampta yapılan teknik eğitimlerin sonunda isteğe bağlı olarak yapılan sınava katılan kampçılar, uluslararası geçerliliği olan sertifikaları almaya hak kazanır. Ayrıca kamp esnasında yapılan yarışmalarda başarılı olan kampçılar, sponsorlar tarafından ödüllendirilir.

Yorum ve Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.
Yorum ve değerlendirme yapmak için giriş yapmanız gerekiyor.