Urla/İzmir, Turkey

Tanıtım

Harita Yükleniyor

Değerlendirmeler

 • Mükemmel
  0
 • Çok İyi
  0
 • Orta
  0
 • İdare eder
  0
 • Kötü
  0
Bir değerlendirme yazın

Hizmet Puanı

 • Teknik Personel
 • Konum
 • Hizmetler
 • Temizlik
 • Özellik 1
 • Fiyat

Standart

*Sormak istedikleriniz?

                                                                     

  KAMP HAKKINDA

Gerçek serüven burada, sen de gelsene!

Serüven Kampı ile 7-13 yaş grubu kampçılar şehirden uzaklaşır, kişisel becerilerini geliştirebilecekleri bir programla kendilerini keşfetmenin heyecanını yaşar.
Bu programla kampçılar farklı atölyelerde konularında uzman eğitmenler eşliğinde, yepyeni bilgiler öğrenerek farklı dünyaların kapılarını aralayabilirler.


Neden Burası Başka?

Kampçılar her sabah farklı bir atölye ile güne başlayarak eşsiz deneyimler yaşarlar.

Dinazor ve fosil atölyesinde paleontologlarla birlikte kazı yaparak, geçmişin fosillerini gün yüzüne çıkarırlar.

Mutfak atölyesinde, deneyimli bir şef eşliğinde ekmek, peynir, yoğurt, konserve yapımı ile tanışır, kendi pizzalarını, reçellerini, çikolatalarını, pastalarını yaparlar. Böylece kampçıların hayatta kalma becerileri ve özgüvenleri gelişir, pratik düşünme kabiliyetleri artar. Aynı zamanda sağlıklı yaşam ve gıda üretimi farkındalığı kazanırlar.

Astronomlar eşliğinde Güneş’i, Ay’ı, gezegenleri ve derin uzayı teleskoplarla gözlemlerler.

Yaratıcı drama yöntemiyle kitap okuma atölyesinde dinlemeyi, duyduğunu anlatmayı ve sorgulamayı öğrenirler.

Bilim ve Teknoloji atölyesinde çeşitli deneyler yaparak doğadaki pek çok fizik, kimya olayını hissederek ve uygulamalı olarak öğrenebilirler.

Doğal yaşam öğrenme alanında kırsal yaşamı deneyimleyerek, kendi yetiştirdiği sebze meyvelerin tadına bakabilir, maket ineklerden süt sağabilirler.

Şehir hayatından uzaklaşan kampçılar burada araştırmanın, bilimin, keşfetmenin ve eğlencenin keyfini doyasıya yaşar.

Kişisel becerileri gelişir, atölyelerle kendilerini keşfederler.

Atölyeler esnasında sosyalleşme, takım halinde çalışma, bireysel çalışma gibi yönlerini geliştirirler.

Gün sonunda yapılacak çeşitli kampçılık oyuncuları ile mücadele etmeyi, engeller karşısında çözüm üretmeyi öğrenirler.

Bu program sayesinde kampçıların hayat görüşleri ile sorumluluk bilinçleri, özgürlük, özgüven, paylaşma ve takım ruhu duyguları gelişir.

Birbirinden eğlenceli kamp aktiviteleri ile hem eğlenirler hem de yepyeni dostluklar kurarlar.


Kamp ortamı nasıl?

Gün boyu Urla’daki BilimSEV tesislerinde vakit geçiren kampçılar, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesinin konforlu yurt odalarında konaklar. Program renkli atölyelerden oluşur. Kampçılar, sabahları çeşitli atölyelerde becerilerini geliştirip, öğleden sonraki zamanlarda ise doğada yaşam teknikleri, hızlı çözüm üretme, takımla uyumlu çalışma gibi çeşitli kamp aktiviteleri ve oyunlarla vakit geçirir. Kampçılar, kalan vakitlerini ise Çeşme ve Alaçatı’ya yapılacak şehir turları ve kamptaki müzikli partiler ile değerlendirir.

Kampta yapılan tüm aktiviteler, profesyonel eğitmenler tarafından, kamp direktörleri ve takım koçları denetiminde gerçekleşir.

 

 KAMP BİLGİLERİ

KAMP KÜNYESİ

Türü: Gelişim Kampı
Yer: Urla/İzmir
Yaş Grubu: 7 – 13
Tarih: 22 – 28 Temmuz
Süre: 7 gün
Ücret: 3490TL

 

KAMP TESİSİ ve KONAKLAMA

Gelişim Kampları, Ege’nin incisi, doğası ile cennet olarak kabul edilen Urla’da gerçekleşmektedir. Kampçılar, kamp süresince sadece kendilerine tahsis edilmiş olan İYTE (İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi) Yaşam Merkezi kamp tesisimizde konaklar. 3500 hektar alana yayılan İYTE Yaşam Merkezi konforlu odaları, yeşil alanları, aktiviteleri ve zengin yemek menüleri ile kampçılara mükemmel bir kamp ortamı sunar. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na 30 dakika uzaklıktaki kamp tesisi, Alaçatı ve Çeşme’ye 15 dakika, BilimSEV’e ise 10 dakika mesafededir. Tesiste konaklama, kampçılar için özel olarak tasarlanmış 4 kişilik odalarda yapılır.


AKTİVİTELER

Kamp ve havuz oyunları, outdoor etkinlikler, atölyeler, yüzme, şehir turları, gece eğlenceleri, açık hava sineması, yarışmalar.


ÜCRETE DAHİL OLANLAR

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, eğitimler ve kamp aktiviteleri, kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler, kantin ve gezilerdeki alışverişler ücrete dahil değildir.)

 

SAĞLIK ve SİGORTA

Friends kamplarına katılan kampçıların seyahat masrafları, T.C. Kültür ve Turzim Bakanlığı’nın “Seyahat Acentesi Zorunlu Sigorta Poliçesi” ile güvence altına alınır. Kamp sırasında yaşanabilecek sağlık sorunlarına karşı gerekli müdahale sistemi oluşturulmuştur. Kamp ekibi temel ilk yardım bilgisine sahiptir. Kamp tesisleri özel ve resmi sağlık kuruluşlarına 15-20 dakika mesafededir. Kamp öncesinde kampçıların sağlık durumları hakkında ailelerden detaylı bilgi alınır ve geçirmiş olduğu hastalıklar veya düzenli kullandığı ilaçlar kampçıların dosyalarına işlenir. Özel sağlık sigortası bulunmayan kampçıların, kamp koşullarına özel hazırlanan “Kamp Sağlık Poliçesi” yaptırması zorunludur.

 

 

YEMEKLER

 

Kamplardaki yemekler, gençlerin damak tatlarına ve günlük kalori ihtiyaçlarına göre hazırlanmış özel mönülerden oluşur. Kamp süresince yapılan aktiviteler sırasında kaybedilen kaloriler besin değeri yüksek gıdalar ile geri kazanılır. Günde 3 öğün açık büfe sunulan yemekler beş çayı ve barbekü partileri ile renklendirilir.

 

 

ULAŞIM

Kamp merkezlerine ulaşım, tesislerin yer aldığı bölgeye göre özel otobüsler veya uçak ile sağlanır. Gençlerin birbirleri ile kaynaşmaları için birlikte yolculuk yapmaları tavsiye edilir. Yolculuk boyunca kampçılara koçlar eşlik eder. Kamplara hareket ve kamplardan dönüş noktası İstanbul’dur. İsteyen aileler çocuklarını kamp merkezine kendileri teslim edip, teslim alabilirler.

 

 

 

KAMP FOTOĞRAFLARI

 

Kampta, eğitimler ve aktiviteler profesyonel kameramanlar ve fotoğrafçılar tarafından kayıt edilir. Grup fotoğrafları ve videolar sosyal medya sayfalarında yayınlanır.

 

 

ÖDÜLLER ve SERTİFİKA

Kampçılara hatıra olarak kamp özel ödülü verilir. Kampta yapılan teknik eğitimlerin sonunda isteğe bağlı olarak yapılan sınava katılan kampçılar, uluslararası geçerliliği olan sertifikaları almaya hak kazanır. Ayrıca kamp esnasında yapılan yarışmalarda başarılı olan kampçılar, sponsorlar tarafından ödüllendirilir.

Yorum ve Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.
Yorum ve değerlendirme yapmak için giriş yapmanız gerekiyor.