Urla/İzmir, Turkey

Tanıtım

Harita Yükleniyor

Değerlendirmeler

 • Mükemmel
  0
 • Çok İyi
  0
 • Orta
  0
 • İdare eder
  0
 • Kötü
  0
Bir değerlendirme yazın

Hizmet Puanı

 • Teknik Personel
 • Konum
 • Hizmetler
 • Temizlik
 • Özellik 1
 • Fiyat

Standart

*Sormak istedikleriniz?

 

KAMP HAKKINDA

Kendi robotunu tasarlamak için gelsene!

Robotik Kampı, 7 – 13 yaş grubu kampçıların, uzman eğitmenler eşliğinde, kendi robotlarını yapması yönünde eğitimin verildiği bir programdır.

Kampçılar bu programda, küçük modüller üzerinden robot oluşturup, bilgisayar kodlamaları yaparak robotu hareket ettirmek için çalıştıkları bir süreçten geçer.

Kamp boyunca ileri düzey robot tasarımı, programlama, akış diyagramları, yapay zeka, algılayıcılar ve humanoid teknolojileri hakkında atölyeler gerçekleştirilir. Kullanılan atölye materyalleri birçok gelişmiş robotik sistemlerin tasarlanmasına olanak tanır.


Neden burası başka?


Kampçılar kamp süresince kendi robotlarını tasarlar.

Türkçe ve İngilizce çalışabilen yazılımlarla robotunu programlarken gündelik hayatta herhangi bir problemi nasıl çözebileceğini de deneyimlerler.

Yaratıcılıklarını teknolojiyi kullanarak ifade ederler. Aynı zamanda mantıksal düşünme becerilerini kullanırlar.

Atölyeler esnasında ekip çalışmasını öğrenirler, liderlik becerisi kazanırlar.

Sıfırdan bir ürün üreterek özgüvenlerini pekiştirirler.

Ekip halinde ya da bireysel olarak bir proje üzerine çalışmayı deneyimlerler.

Gün sonunda yapılacak çeşitli kamp aktiviteleri ile mücadele etmeyi, engeller karşısında çözüm üretmeyi öğrenirler.

Eşsiz, heyecan dolu deneyimler yaşarlar, birbirinden eğlenceli anı biriktirme şansları olur. Yepyeni arkadaşlıklar ve dostluklar kurarlar.


Kamp ortamı nasıl?

Gün boyu Urla’daki BİLİMSEV tesislerinde vakit geçiren kampçılar, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesinin konforlu yurt odalarında konaklar.

Kampçılar gün boyu atölyelerde kendi robot projeleri üzerine çalışıp, öğleden sonraki zamanlarda doğada yaşam teknikleri, hızlı çözüm üretme, takımla uyumlu çalışma gibi çeşitli kamp aktiviteleri ve oyunlarla vakit geçirir. Kampçılar kalan vakitlerini ise Çeşme ve Alaçatı’ya yapılacak geziler ve kamptaki müzikli partiler ile değerlendirir.Kampta yapılan tüm aktiviteler, profesyonel eğitmenler tarafından kamp direktörleri ve takım koçları denetiminde gerçekleşir.

 

 KAMP BİLGİLERİ

 

KAMP KÜNYESİ

Türü: Gelişim Kampı
Yer: Urla/İzmir
Yaş Grubu: 7 – 13
Tarih: 22 – 28 Temmuz
Süre: 7 gün
Ücret: 3490TL


KAMP TESİSİ ve KONAKLAMA

Gelişim Kampları, Ege’nin incisi, doğası ile cennet olarak kabul edilen Urla’da gerçekleşmektedir. Kampçılar, kamp süresince sadece kendilerine tahsis edilmiş olan İYTE(İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi) yaşam merkezi kamp tesisimizde konaklar. 3500 hektar alana yayılan İYTE Yaşam Merkezi konforlu odaları, yeşil alanları, aktiviteleri ve zengin yemek menüleri ile kampçılara mükemmel bir kamp ortamı sunar. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na 30 dakika uzaklıktaki kamp tesisi, Alaçatı ve Çeşme’ye 15 dakika, BilimSEV’e ise 10 dakika mesafededir. Tesiste konaklama, kampçılar için özel olarak tasarlanmış 4 kişilik odalarda yapılır.


AKTİVİTELER

Kamp ve havuz oyunları, outdoor etkinlikler, atölyeler, yüzme, şehir turları, gece eğlenceleri, açık hava sineması, yarışmalar.


ÜCRETE DAHİL OLANLAR

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, eğitimler ve kamp aktiviteleri, kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler, kantin ve gezilerdeki alışverişler ücrete dahil değildir.)

 

SAĞLIK ve SİGORTA

Friends kamplarına katılan kampçıların seyahat masrafları, T.C. Kültür ve Turzim Bakanlığı’nın “Seyahat Acentesi Zorunlu Sigorta Poliçesi” ile güvence altına alınır. Kamp sırasında yaşanabilecek sağlık sorunlarına karşı gerekli müdahale sistemi oluşturulmuştur. Kamp ekibi temel ilk yardım bilgisine sahiptir. Kamp tesisleri özel ve resmi sağlık kuruluşlarına 15-20 dakika mesafededir. Kamp öncesinde kampçıların sağlık durumları hakkında ailelerden detaylı bilgi alınır ve geçirmiş olduğu hastalıklar veya düzenli kullandığı ilaçlar kampçıların dosyalarına işlenir. Özel sağlık sigortası bulunmayan kampçıların, kamp koşullarına özel hazırlanan “Kamp Sağlık Poliçesi” yaptırması zorunludur.

 

 

 

YEMEKLER

 

Kamplardaki yemekler, gençlerin damak tatlarına ve günlük kalori ihtiyaçlarına göre hazırlanmış özel mönülerden oluşur. Kamp süresince yapılan aktiviteler sırasında kaybedilen kaloriler besin değeri yüksek gıdalar ile geri kazanılır. Günde 3 öğün açık büfe sunulan yemekler beş çayı ve barbekü partileri ile renklendirilir.

 

 

 

ULAŞIM

Kamp merkezlerine ulaşım, tesislerin yer aldığı bölgeye göre özel otobüsler veya uçak ile sağlanır. Gençlerin birbirleri ile kaynaşmaları için birlikte yolculuk yapmaları tavsiye edilir. Yolculuk boyunca kampçılara koçlar eşlik eder. Kamplara hareket ve kamplardan dönüş noktası İstanbul’dur. İsteyen aileler çocuklarını kamp merkezine kendileri teslim edip, teslim alabilirler.

 

 

 

 

KAMP FOTOĞRAFLARI

 

Kampta, eğitimler ve aktiviteler profesyonel kameramanlar ve fotoğrafçılar tarafından kayıt edilir. Grup fotoğrafları ve videolar sosyal medya sayfalarında yayınlanır.

 

 

ÖDÜLLER ve SERTİFİKA

Kampçılara hatıra olarak kamp özel ödülü verilir. Kampta yapılan teknik eğitimlerin sonunda isteğe bağlı olarak yapılan sınava katılan kampçılar, uluslararası geçerliliği olan sertifikaları almaya hak kazanır. Ayrıca kamp esnasında yapılan yarışmalarda başarılı olan kampçılar, sponsorlar tarafından ödüllendirilir.

Yorum ve Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.
Yorum ve değerlendirme yapmak için giriş yapmanız gerekiyor.