Aladağ/Bolu

Tanıtım

Harita Yükleniyor

Değerlendirmeler

 • Mükemmel
  0
 • Çok İyi
  0
 • Orta
  0
 • İdare eder
  0
 • Kötü
  0
Bir değerlendirme yazın

Hizmet Puanı

 • Teknik Personel
 • Konum
 • Hizmetler
 • Temizlik
 • Özellik 1
 • Fiyat

Standart

*Sormak istedikleriniz?

 

 

      KAMP HAKKINDA

Liderlik Kampı ile gelecek bambaşka!

Liderlik Kampı, 14 -18 yaş grubundaki gençlere farklı hayat deneyimleri sunan gelişim ve yaşayarak öğrenme odaklı bir programdır. Bu program sosyal hayatlarında ve akademik kariyerlerinde; girişimcilik, yöneticilik, koçluk, takım kaptanlığı veya grup liderliği gibi liderlik vasıfları gerektiren projelerde yer almak isteyen gençler için uzmanlar tarafından özel olarak hazırlanmıştır.

Neden burası başka?

Liderlik Kampı’nda uygulanan program, katılımcılara doğa ile uyumlu yaşamayı, zorluklarla mücadele etmeyi ve engeller karşısında çözüm üretmeyi öğretir. Eğlenceyi gerçek yaşam deneyimleri ile birleştiren takım çalışmaları, kampçıların sorumluluk bilinçlerini geliştirir ve hayata karşı duruşlarını güçlendirir.
Kampçılar, şehir hayatından uzakta birbirinden heyecanlı aktiviteler ile maceranın tadını çıkarırken kendilerini keşfeder ve yeni dostluklar kurar.
Kampta başarı gösteren kampçılar, ilerleyen yıllarda kamp koçu ve program direktörü olarak kamplarda görev alma şansı yakalar.
Uluslararası kamp birlikleri tarafından akredite olan Friends, Liderlik Kampını tamamlayan öğrencilerine performansları doğrultusunda referans mektubu verir. Özellikle lise eğitimini IB (Uluslararası Bakalorya) olarak tamamlayan ve eğitim hayatına yurtdışında devam etmek isteyen gençler, kamp sonrasında almış oldukları referans mektuplarını yurtdışı üniversite başvurularında kullanabilir. Önceki yıllarda bu eğitimi tamamlamış ve kamplarda görev almış eski kampçıların büyük bir bölümü üniversite hayatlarını Kanada, Amerika, İngiltere ve İtalya gibi ülkelerde sürdürmektedir.

Kamp ortamı nasıl?

Liderlik Kampı, enerjisi çok yüksek ve her gencin mutlaka yaşaması gereken zengin bir içerik sunar. Kampa Türkiye’nin ve dünyanın farklı şehirlerinden kendini geliştirmek, zamanını verimli değerlendirmek ve doyasıya eğlenmek isteyen 14 – 18 yaşlar arası lise öğrencileri kabul edilir.
Kamp programı iki aşamadan oluşur. İlk aşamayı başarı ile tamamlayan kampçılar, program direktörünün onayı sonrası uygulamalı eğitim içeren ikinci aşamaya katılabilir. Birinci bölümde uzman eğitmenlerden liderlik, takım koçluğu, gruba hitap etme, iletişim, kriz yönetimi, doğada yaşam teknikleri, harita okuma, outdoor parkurlar, drama ve ilk yardım konularında eğitim alan kampçılar, ikinci etapta tecrübeli koçların ve kamp direktörlerinin denetiminde küçük kampçılara takım liderliği yapar. ***Takım liderliğine kabul edilme, kampçıların performansı ve direktörlerin değerlendirmesi doğrultusunda aynı sezon içerisinde veya bir sonraki sezonda gerçekleşebilir.


KAMP BİLGİLERİ

KAMP TESİSİ ve KONAKLAMA

Dağ Kampları, Bolu Aladağ’da 300 dönüm orman içinde kurulu Türkiye’nin en kapsamlı doğa sporları merkezinde gerçekleşir. Dünya standartlarında hazırlanmış çok sayıda aktivite parkurunun yer aldığı kamp merkezinde, konfor ve güvenlik en üst seviyededir. Tesis içerisinde yüksek ip parkurları, yapay göl, kamp ateşi alanı, futbol ve voleybol sahaları, toplantı çadırı, dev hamak, bisiklet ve trekking parkurları mevcuttur. Kampta konaklama, kamp ruhuna uygun olarak hazırlanmış bungalov konseptindeki konforlu çadırlarda yapılır. Kampçılar, çelik konstrüksiyon üzerinde monte edilen, ısı izolasyonlu ve ahşap zeminli çadırlarda kamp koçları denetiminde 6 ve 10 kişilik gruplar halinde konaklar.

 

KAMP KÜNYESİ

Türü:Dağ Kampı
Yer:Aladağ/BOLU
Yaş Grubu:14 – 18
Tarih:8- 14 Temmuz
Süre:7 gün
Ücret:3490 TL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKTİVİTELER

Yüksek ip ve survivor parkurları, outdoor etkinlikler, keşif rotaları, kano, takım oyunları, pusula kullanma, harita okuma ve orienteering, trekking, gece yürüyüşü, düğüm teknikleri, çadır kurma, kamp ateşi, drama çalışmaları, reklam ve klip çekimleri, futbol, voleybol.

 

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, eğitimler ve aktiviteler, teknik malzemeler, güvenlik ekipmanları (kask, emniyet kemeri vs.), kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler ve kantin alışverişleri ücrete dahil değildir.

 

SAĞLIK ve SİGORTA

Friends kamplarına katılan kampçıların seyahat masrafları, T.C. Kültür ve Turzim Bakanlığı’nın “Seyahat Acentesi Zorunlu Sigorta Poliçesi” ile güvence altına alınır. Kamp sırasında yaşanabilecek sağlık sorunlarına karşı gerekli müdahale sistemi oluşturulmuştur. Kamp ekibi temel ilk yardım bilgisine sahiptir. Kamp tesisleri özel ve resmi sağlık kuruluşlarına 15-20 dakika mesafededir. Kamp öncesinde kampçıların sağlık durumları hakkında ailelerden detaylı bilgi alınır ve geçirmiş olduğu hastalıklar veya düzenli kullandığı ilaçlar kampçıların dosyalarına işlenir. Özel sağlık sigortası bulunmayan kampçıların, kamp koşullarına özel hazırlanan “Kamp Sağlık Poliçesi” yaptırması zorunludur.

 

 

YEMEKLER

Kamplardaki yemekler, gençlerin damak tatlarına ve günlük kalori ihtiyaçlarına göre hazırlanmış özel mönülerden oluşur. Kamp süresince yapılan aktiviteler sırasında kaybedilen kaloriler besin değeri yüksek gıdalar ile geri kazanılır. Günde 3 öğün açık büfe sunulan yemekler beş çayı ve barbekü partileri ile renklendirilir.

 

 

ULAŞIM

 

Kamp merkezlerine ulaşım, tesislerin yer aldığı bölgeye göre özel otobüsler veya uçak ile sağlanır. Gençlerin birbirleri ile kaynaşmaları için birlikte yolculuk yapmaları tavsiye edilir. Yolculuk boyunca kampçılara koçlar eşlik eder. Kamplara hareket ve kamplardan dönüş noktası İstanbul’dur. İsteyen aileler çocuklarını kamp merkezine kendileri teslim edip, teslim alabilirler.

 

 

 

 

KAMP FOTOĞRAFLARI

Kampta, eğitimler ve aktiviteler profesyonel kameramanlar ve fotoğrafçılar tarafından kayıt edilir. Grup fotoğrafları ve videolar sosyal medya sayfalarında yayınlanır.

 

 

 

 

ÖDÜLLER ve SERTİFİKA

Kampçılara hatıra olarak kamp özel ödülü verilir. Kampta yapılan teknik eğitimlerin sonunda isteğe bağlı olarak yapılan sınava katılan kampçılar, uluslararası geçerliliği olan sertifikaları almaya hak kazanır. Ayrıca kamp esnasında yapılan yarışmalarda başarılı olan kampçılar, sponsorlar tarafından ödüllendirilir.

Yorum ve Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.
Yorum ve değerlendirme yapmak için giriş yapmanız gerekiyor.