Fethiye, Mugla, Turkey

Tanıtım

Harita Yükleniyor

Değerlendirmeler

 • Mükemmel
  0
 • Çok İyi
  0
 • Orta
  0
 • İdare eder
  0
 • Kötü
  0
Bir değerlendirme yazın

Hizmet Puanı

 • Teknik Personel
 • Konum
 • Hizmetler
 • Temizlik
 • Özellik 1
 • Fiyat

Standart

*Sormak istedikleriniz?

   

                                     

 KAMP HAKKINDA

 

Ders yok, eğlence var! Bu İngilizce kampı başka!

English and Fun Kampı, 8 – 13 ilk ve orta okul ve 14 – 18 yaş lise öğrencilerinin İngilizceyi uygulamalı şekilde öğrenebileceği ve geliştirebileceği nitelikli bir programdır. Kamp, Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Eğitim Network’ü (BAU Global) bünyesindeki Mentora Language Schools işbirliğinde, ana dili İngilizce olan (native speaker) yabancı eğitmenler ve ileri seviye İngilizce konuşabilen Friends Kampları’nın Türk koç ekibi eşliğinde gerçekleşir.

Neden burası başka?

Kampçılar, İngilizce eğitimlerini ve konuşma pratiklerini klasik dersliklerde değil, geziler ve kamp aktiviteleri renklendirilmiş Fethiye’nin doğal atmosferinde yaparlar.

Ana dili İngilizce olan yabancı öğretmenlerle yapılan eğitimlerin yanı sıra yaş grubuna özel tasarlanmış kampüs içi ve dışı etkinliklerle İngilizce’yi konuşarak pekiştirme şansı bulurlar.

Kampçılar, seviyelerine göre ayrılarak maksimum 10 kişilik gruplarda hafta içi günde 4 saat genel İngilizce eğitimi alır. Kalan zamanlarda koçlar denetiminde gerçekleşen İngilizce etkinliklerle konuşma pratikleri yaparlar.

Gün boyu kamp oyunları esnasında da İngilizce konuşacakları için günlük yaşam İngilizcesini kavrarlar. İngilizce’yi, günlük yaşamda konuşabileceği bir ortamda, oyunla, eğlenerek, keyifle öğrenirler.

Kamp aktivitelerindeki çeşitli oyunlar kampçıların hayat görüşleri ile sorumluluk bilinçlerinin gelişmesine ve inisiyatif kullanabilmelerine katkıda bulunur.

Kampçılar kamp süresince doğa ile uyumlu yaşamayı, zorluklarla mücadele etmeyi ve engeller karşısında çözüm üretmeyi öğrenirler.

Özgürlük, özgüven, paylaşma, takım ruhu ve mücadele duyguları gelişir.

Hem eğlenecekleri hem de günlük yaşam İngilizcesini kavrayabilecekleri bu kampla birbirinden güzel anılar ve yepyeni dostluklarla evlerine dönerler.

Kamp ortamı nasıl?

English and Fun Kampı, kampçılara Fethiye’de 30.000 m2 alana yayılan kampüsü ile doğa içerisinde alışılmışın dışında bir öğrenme deneyimi sunar.

Kampçılar, eğitim saatleri dışında kalan zamanlarını spor aktiviteleri, kamp oyunları, atölyeler ve çeşitli kamp aktiviteleri değerlendirir. Bu oyunlar esnasında da İngilizce konuşmaya devam ederler.

Kamp süresince bölgeye özel, macera parkurları, aqua park ve tekne turu gibi çeşitli geziler düzenlenir. Kampçılar, bu gezilere yabancı eğitmenler ve Türk koçlar eşliğinde katılırlar.

Klasik dil okulu programlarından farklı olarak English and Fun Kampı’na katılan kampçılara, Friends ayrıcalığı ile Türkiye’nin ve dünyanın en iyi üniversitelerinde okuyan deneyimli, liderlik eğitimi almış, güler yüzlü, çocuklar ve gençlerle iletişimi kuvvetli, sportif ve dinamik kamp koçları eşlik eder.

Yolculuk, eğitimler, kampta yapılan tüm aktiviteler, geziler ve diğer tüm etkinlikler kamp direktörü ve koçlar denetiminde gerçekleşir. Ebeveynler iletişimlerini Friends Kampları direktörü üzerinden sağlarlar.

 

            KAMP BİLGİLERİ

KAMP KÜNYESİ

Türü: Yabancı Dil Kampı
Yer: Fethiye/Muğla
Yaş Grubu: 8 – 18
Tarih: 24 Haz. – 7 Tem.
Süre: 14 gün
Ücret: 3990TL

 

KAMP TESİSİ ve KONAKLAMA

English and Fun İngilizce Yaz Kampı, Ölüdeniz’e bir kaç kilometre mesafede, 7.000’den fazla İngiliz’in yaşadığı ve Türkiye’de “Küçük İngiltere” olarak adlandırılan Fethiye’de çocuklar ve gençler için özel olarak dizayn edilmiş harika bir tesiste gerçekleşmektedir. Tesis kamp süresince sadece kampçılara ve kamp eğitmenlerine tahsis edilmişdir. Kamp tesisi, Fethiye’de orman içinde, 30,000 m2 yemyeşil bir alana yayılmış bir kampüse sahip olup, dünyanın en ünlü sahillerinden Ölüdeniz’e 10 dakika Dalaman hava limanına ise 30 dakika uzaklıktadır. Kampüs bünyesinde yüzme havuzu, futbol, basketbol, voleybol sahaları ile spor ve rekreasyon alanları bulunmaktadır. Kamp tesisi ve eğitim programı, ana dili İngilizce olan yabancı eğitmenlerle yapılan çalışmalar ve etkinlikler sayesinde İngiltere ve Amerika’daki dil okullarındaki seviyesinde etkili bir eğitim ve doğal İngilizce konuşma ortamı sunar. Kampta konaklama, kampçılar için özel tasarlanmış 4 veya 6 kişilik konforlu bungalovlarda yapılır. Kampçılar 24 saat koçların gözetimindedir.


AKTİVİTELER

Atölyeler, yüzme, futbol, basketbol, tenis, masa tenisi, langırt, dj performansları ve partiler, geziler, aqua park, macera parkuru, açık hava sineması, yarışmalar.


ÜCRETE DAHİL OLANLAR

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, eğitimler ve kamp aktiviteleri, teknik malzemeler, kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler ve kantin alışverişleri ücrete dahil değildir.)

 

SAĞLIK ve SİGORTA

Friends kamplarına katılan kampçıların seyahat masrafları, T.C. Kültür ve Turzim Bakanlığı’nın “Seyahat Acentesi Zorunlu Sigorta Poliçesi” ile güvence altına alınır. Kamp sırasında yaşanabilecek sağlık sorunlarına karşı gerekli müdahale sistemi oluşturulmuştur. Kamp ekibi temel ilk yardım bilgisine sahiptir. Kamp tesisleri özel ve resmi sağlık kuruluşlarına 15-20 dakika mesafededir. Kamp öncesinde kampçıların sağlık durumları hakkında ailelerden detaylı bilgi alınır ve geçirmiş olduğu hastalıklar veya düzenli kullandığı ilaçlar kampçıların dosyalarına işlenir. Özel sağlık sigortası bulunmayan kampçıların, kamp koşullarına özel hazırlanan “Kamp Sağlık Poliçesi” yaptırması zorunludur.

 

 

 

YEMEKLER

Kamplardaki yemekler, gençlerin damak tatlarına ve günlük kalori ihtiyaçlarına göre hazırlanmış özel mönülerden oluşur. Kamp süresince yapılan aktiviteler sırasında kaybedilen kaloriler besin değeri yüksek gıdalar ile geri kazanılır. Günde 3 öğün açık büfe sunulan yemekler beş çayı ve barbekü partileri ile renklendirilir.

 

 

 

ULAŞIM

Kamp merkezlerine ulaşım, tesislerin yer aldığı bölgeye göre özel otobüsler veya uçak ile sağlanır. Gençlerin birbirleri ile kaynaşmaları için birlikte yolculuk yapmaları tavsiye edilir. Yolculuk boyunca kampçılara koçlar eşlik eder. Kamplara hareket ve kamplardan dönüş noktası İstanbul’dur. İsteyen aileler çocuklarını kamp merkezine kendileri teslim edip, teslim alabilirler.

 

 

 

 

KAMP FOTOĞRAFLARI

Kampta, eğitimler ve aktiviteler profesyonel kameramanlar ve fotoğrafçılar tarafından kayıt edilir. Grup fotoğrafları ve videolar sosyal medya sayfalarında yayınlanır.

 

 

 

ÖDÜLLER ve SERTİFİKA

Kampçılara hatıra olarak kamp özel ödülü verilir. Kampta yapılan teknik eğitimlerin sonunda isteğe bağlı olarak yapılan sınava katılan kampçılar, uluslararası geçerliliği olan sertifikaları almaya hak kazanır. Ayrıca kamp esnasında yapılan yarışmalarda başarılı olan kampçılar, sponsorlar tarafından ödüllendirilir.

 

 

Yorum ve Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.
Yorum ve değerlendirme yapmak için giriş yapmanız gerekiyor.