Urla/İzmir, Turkey

Tanıtım

Harita Yükleniyor

Değerlendirmeler

 • Mükemmel
  0
 • Çok İyi
  0
 • Orta
  0
 • İdare eder
  0
 • Kötü
  0
Bir değerlendirme yazın

Hizmet Puanı

 • Teknik Personel
 • Konum
 • Hizmetler
 • Temizlik
 • Özellik 1
 • Fiyat

Standart

*Sormak istedikleriniz?

 

 

       KAMP HAKKINDA

 

Melih Mahmutoğlu İle Basketbol Kampı başka!

Basketbol Kampı, Türkiye Basketbol Milli Takımı ve Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımı kaptanı Melih Mahmutoğlu’nun katılımı ve mentörlüğünde gerçekleşmektedir. Melih  Mahmutoğlu,Türk basketbol’unun son  dönemde yetiştirdiği yıldız oyunculardandır. Euroleague şampiyonluğu başta olmak üzere bir çok madalya kazanmış tecrübeli oyuncu, efsane koç Zeljko Obradoviç’in kadrosunda değiştirmeden yer verdiği tek Türk basketbolcudur. Özellikle attığı 3 sayılık basketlerle oynadığı takımlara büyük katkı sağlamıştır.

Friends Kampları ve Melih Mahmutoğlu işbirliği ile gerçekleşen kampın hedefi genç basketbolcu adaylarına profesyonel oyuncu olma yolunda gerçek deneyimler kazandırmak ve kampçıların basketbol felsefelerini geliştirmektir. Kampa Türkiye’nin ve dünyanın farklı şehirlerinden 10 – 18 yaş grubu kız ve erkek basketbolcu adaylar kabul edilir.


Neden burası başka?

Türkiye’nin en iyi üniversite spor komplekslerinden birine sahip olan İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi Kampüs’ünde gerçekleşen kamp, Türkiye’nin en kapsamlı basketbol organizasyonudur.

Milli basketbolcu ve kampın kurucularından Melih Mahmutoğlu, kampa katılacak genç basketbolcu adaylarıyla profesyonelliğe giden yolda yaşadığı deneyimleri, kendini geliştirmek için uyguladığı antrenman tekniklerini, okul ve özel hayatını nasıl organize ettiğini, kritik anlarda sorumluluk almak için kendini nasıl hazırladığını ve iyi bir basketbolcunun yaşam tarzını paylaşacaktır.

Verimli ve üst düzey bir kamp dönemi geçirmek ve kampçıların profesyonel kamp ekibi ile birebir çalışabilmesi için katılımcı kontenjanı sınırlandırılmıştır. Program süresince kampçılara Friends Kampları’nın deneyimli koç ekibi ve milli basketbolcu Melih Mahmutoğlu bizzat eşlik edecektir.

Kampçılar, kamp süresince misafir profesyonel basketbolcularla da antrenman yapma şansını yakalar. Basketbol becerilerini profesyonel düzeyde geliştirebilir.


Kamp ortamı nasıl?

Kampta deneyimli basketbol koçları, profesyonel sporcular, kondisyonerler ve uzman kamp direktörleri görev yapmaktadır.

Her seviyeden sporcu adaylarının katılabildiği kampta katılımcıları yoğun bir program beklemektedir. Program bireysel ölçümler, fiziksel performans testleri, fundamental çalışmaları, pozisyon antrenmanları, maçlar ve renkli etkinliklerden oluşur. Melih Mahmutoğlu’nun resmi sponsoru NIKE ‘ta kampa destek vermekte ve katılımcıların antrenman malzemelerini tedarik etmektedir.

 

    KAMP BİLGİLERİ

 

KAMP KÜNYESİ

Türü: Spor Kampı
Yer: Urla/İzmir
Yaş Grubu: 10 – 18
Tarih: 22 – 28 Temmuz
Süre: 7 gün
Ücret: 2990TL

 

KAMP TESİSİ ve KONAKLAMA

Basketbol Kampları, Ege’nin incisi, doğası ile cennet olarak kabul edilen Urla’da gerçekleşmektedir. Kampçılar, kamp süresince sadece kendilerine tahsis edilmiş olan  İYTE (İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi) Yaşam Merkezi kamp tesisimizde konaklar. 3500 hektar alana yayılan İYTE Yaşam Merkezi konforlu odaları, yeşil alanları, aktiviteleri ve zengin yemek menüleri ile kampçılara mükemmel bir kamp ortamı sunar. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na 30 dakika uzaklıktaki kamp tesisi, Alaçatı ve Çeşme’ye 15 dakika, Urla Merkeze ise 10 dakika mesafededir. Tesiste konaklama, kampçılar için özel olarak tasarlanmış 4 kişilik odalarda yapılır.


AKTİVİTELER

Kamp oyunları, plaj ve deniz oyunları, yüzme, şehir turları, gece eğlenceleri, açık hava sineması, yarışmalar.


ÜCRETE DAHİL OLANLAR

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, eğitimler ve kamp aktiviteleri, kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler, kantin ve gezilerdeki alışverişler ücrete dahil değildir.)

 

SAĞLIK ve SİGORTA

Friends kamplarına katılan kampçıların seyahat masrafları, T.C. Kültür ve Turzim Bakanlığı’nın “Seyahat Acentesi Zorunlu Sigorta Poliçesi” ile güvence altına alınır. Kamp sırasında yaşanabilecek sağlık sorunlarına karşı gerekli müdahale sistemi oluşturulmuştur. Kamp ekibi temel ilk yardım bilgisine sahiptir. Kamp tesisleri özel ve resmi sağlık kuruluşlarına 15-20 dakika mesafededir. Kamp öncesinde kampçıların sağlık durumları hakkında ailelerden detaylı bilgi alınır ve geçirmiş olduğu hastalıklar veya düzenli kullandığı ilaçlar kampçıların dosyalarına işlenir. Özel sağlık sigortası bulunmayan kampçıların, kamp koşullarına özel hazırlanan “Kamp Sağlık Poliçesi” yaptırması zorunludur.

 

 

 

YEMEKLER

Kamplardaki yemekler, gençlerin damak tatlarına ve günlük kalori ihtiyaçlarına göre hazırlanmış özel mönülerden oluşur. Kamp süresince yapılan aktiviteler sırasında kaybedilen kaloriler besin değeri yüksek gıdalar ile geri kazanılır. Günde 3 öğün açık büfe sunulan yemekler beş çayı ve barbekü partileri ile renklendirilir.

 

 

 

ULAŞIM

 

Kamp merkezlerine ulaşım, tesislerin yer aldığı bölgeye göre özel otobüsler veya uçak ile sağlanır. Gençlerin birbirleri ile kaynaşmaları için birlikte yolculuk yapmaları tavsiye edilir. Yolculuk boyunca kampçılara koçlar eşlik eder. Kamplara hareket ve kamplardan dönüş noktası İstanbul’dur. İsteyen aileler çocuklarını kamp merkezine kendileri teslim edip, teslim alabilirler.

 

 

 

 

KAMP FOTOĞRAFLARI

Kampta, eğitimler ve aktiviteler profesyonel kameramanlar ve fotoğrafçılar tarafından kayıt edilir. Grup fotoğrafları ve videolar sosyal medya sayfalarında yayınlanır.

 

 

 

 

ÖDÜLLER ve SERTİFİKA

Kampçılara hatıra olarak kamp özel ödülü verilir. Kampta yapılan teknik eğitimlerin sonunda isteğe bağlı olarak yapılan sınava katılan kampçılar, uluslararası geçerliliği olan sertifikaları almaya hak kazanır. Ayrıca kamp esnasında yapılan yarışmalarda başarılı olan kampçılar, sponsorlar tarafından ödüllendirilir.

Yorum ve Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.
Yorum ve değerlendirme yapmak için giriş yapmanız gerekiyor.