Çatalca / İstanbul

Tanıtım

Harita Yükleniyor

Değerlendirmeler

 • Mükemmel
  0
 • Çok İyi
  0
 • Orta
  0
 • İdare eder
  0
 • Kötü
  0
Bir değerlendirme yazın

Hizmet Puanı

 • Teknik Personel
 • Konum
 • Hizmetler
 • Temizlik
 • Özellik 1
 • Fiyat

Standart

*Sormak istedikleriniz?

İstanbul 3 tarafı deniz ile kaplı bir ilimizdir. Fakat gerek boğaz trafiği gerek atık sular sebebiyle denizlerinin çoğu yerinde suya girilememektedir. Plajların sayısı ise belirli bir miktardadır. Kilyos plajı gibi ün kazanmış plajlar çok fazla ziyaretçi çekmekte olup bunun tam tersi olarak bazı plajlar ise çok fazla ziyaretçi çekmemektedir. Bunlardan birisi de İstanbul’un Karadeniz’e kıyısı olan Çatalca ilçesi sınırlarında bulunan Evcik Plajıdır. Evcik Plajı yaklaşık 8 kilometre uzunluğunda olup doğal kum sahiller arasındadır. Temiz ve berrak bir suyu olan Evcik Plajı havanın durumuna göre de genellikle sakin bir yapıdadır. Karadeniz suyu olduğundan ötürü çok fazla ısınmayan ama yazın girilebilir durumda olan plaj deniz severlerin gitmesi gereken yerler arasındadır. Sahil kum ile kaplı olduğu için denize girerken ayakkabı veya terlik gibi bir şey gerekmemektedir.

 

Evcik Plajına Nasıl Gidilir? 

Evcik plajı İstanbul’un Çatalca ilçesinin merkezine ortalama 35 kilometre ya da 45 dakikalık bir mesafede yer alır. Çatalca’dan kuzeye doğru yol alınca ulaşabileceğiniz plaj kumsalın yanına kadar yol imkanına sahiptir.

 

Evcik Plajı Kamp Alanı

İstanbul’da yaşayıp doğasever olmanın zorluklarını bilenler için muhteşem bir kaçamak noktası olabilecek Evcik Plajı çevresindeki yeşil alanları ile birlikte kamp yapmaya müsait geniş yere sahiptir. Sahile yakın veya yamacın üst kısmında tamamen keyfinize kalmış olarak seçebileceğiniz yerde sessiz, gürültüden uzak bir şekilde deniz suyunun hışırtısını ve rüzgarın sesini dinleyebilirsiniz. Kamp yaptıktan sonra çevreyi kirli bırakmamaya özen göstermeli ve çöpleri toplamalıyız. Bu gibi alanları bir daha ziyaret etmek istiyorsak dikkat etmemiz gereken kurallar vardır.

 

Evcik Plajı ve Kamp Alanı Ücreti Ne Kadardır?

Henüz fazla keşfedilmediği için çok uğrak bir yer olmayan plaj ve çevresindeki alanlar için giriş veya otopark ücreti alınmamaktadır. Çevresinde herhangi bir işletme de bulunmayan alan için şu anlık her şey ücretsizdir.

 

Evcik Plajı Otoparkı Var Mıdır?

Evcik Plajına inerken sahile inmeden geniş bir araç park alanı bulunmaktadır. Sahile de oldukça yakın olan bu alanda aracınızdan çok uzaklaşmadan denize girebilirsiniz. Ziyaretçi sayısının arttığı yaz aylarında otopark zaman zaman yetersiz gelebileceğinden çevresinde otopark yeri arama ihtimali de bulunmaktadır.

Yorum ve Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.
Yorum ve değerlendirme yapmak için giriş yapmanız gerekiyor.