Borçka / Artvin

Tanıtım

Harita Yükleniyor

Değerlendirmeler

 • Mükemmel
  0
 • Çok İyi
  0
 • Orta
  0
 • İdare eder
  0
 • Kötü
  0
Bir değerlendirme yazın

Hizmet Puanı

 • Teknik Personel
 • Konum
 • Hizmetler
 • Temizlik
 • Özellik 1
 • Fiyat

Standart

*Sormak istedikleriniz?

Borçka Karagöl Kamp Alanı

Karadeniz kıyılarında eşsiz bir tatil geçirmek isteyenler için Borçka Karagöl en iyi alternatife sahip alanlar arasında ye almaktadır. Artvin merkeze yaklaşık 60 km uzaklıkta bulunan alan için ulaşımda minibüs ya da otobüs gibi alternatifler yer almaktadır. Fakat buraya ulaşmak için ücret ödemek istemeyenler rahat bir şekilde kamp alanına gitmek için otostop yapabilir. Yolun 6 km alanı taş döşenmiş şekilde bulunmaktadır. Her türlü binek araç ile bölgeye rahat bir ulaşım sağlanmaktadır.  Borçka üzerinden ise alana ulaşım 25 km mesafededir. Genelde pansiyonlar Karagöl’e yaklaşık 10 ya da 15 km mesafede kalmaktadır.  Borçka Karagöl kamp ücretleri ise çadırını yanında getirenlere göre ve çadırını kiralayanlara göre değişiklik göstermektedir. Çadır başı olarak hesaplanan ücretler için farklı hesaplamalar bulunmaktadır. Çadırını kendi getirenler için bu alanda kamp yapmak çadır başına 25 liradır. Çadırı olmayanlar alan içinden kiralama yapmaktadır. 2 kişi için kiralama ile kamp ücreti 50 lira olurken tek kişi için ise bu ücret 60 lira olmaktadır.

Çok yoğun bir tatil zamanı değilse genelde bu alanda ücretsiz olarak konaklamanız da mümkün  olmaktadır. Borçka Karagöl kıyısında kamp yapmak isteyenler için göl alanına giriş ücreti motosiklet için 6 lira olarak belirlenmiştir. Araba için ise bu fiyat 9 lira olarak belirlenirken minibüsler için gereken fiyat 25 lira olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu fiyatlar için alana ekstra otopark ücreti vermeye ise gerek yoktur. Göl için herhangi bir giriş ya da çıkış saati bulunmamaktadır. İstediğiniz her saat diliminde alana giriş ya da çıkış yapmanız sağlanmaktadır. Yeşil bakımından alanda her ton yeşili görmeniz mümkün olmaktadır.  Daha göle varmadan defalarca durup fotoğraf çekileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Göl ve doğa manzarası ile karşılaşacağınız kamp alanı ise sizi kendine daha başka şekilde hayran bırakacak bir yapıya sahiptir. Borçka merkezden yapılacak seyahat ise size yıllar boyunca yaşayamayacağınız kadar eşsiz bir doğa manzarası sunacaktır.

Arabadan indiğiniz anda Borçka Karagöl kamp alanında yapacağınız kısa yürüyüş ile doğanın ve manzaranın eşsiz güzelliği sizi cezbedecektir. Göl üzerinde bulunan renk renk sandallar ve bu sandalların göl ile bütünlüğü sizi kendinizden geçirecek bir yapıya sahiptir. Gölün üzerinde yer alan iskele ise hem fotoğraf için hem de manzara güzelliği açısından oldukça eşsiz bir alanı oluşturmaktadır. Ulaşım açısından sağladığı kolaylık ve ucuz konaklaması alanı çekici hale getirmektedir. Karadeniz kamp yerleri ve alanları için tavsiye isteyenlere duyurulur. Gölün etrafı ve Borçka Karagöl’de bulunduğum süre zarfı içerisinde sis çok yoğundu bu sebeptendir ki alana gitmek için yeteri kadar zaman ayırmanızı tavsiye ederim. Kamp yapacaklar etrafta odun bulabilirler ve kamp ateşi yakmak serbesttir.

Yorum ve Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.
Yorum ve değerlendirme yapmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Benzer Kamplar