Sarıyer /İstanbul

Tanıtım

Harita Yükleniyor

Değerlendirmeler

 • Mükemmel
  0
 • Çok İyi
  0
 • Orta
  0
 • İdare eder
  0
 • Kötü
  0
Bir değerlendirme yazın

Hizmet Puanı

 • Teknik Personel
 • Konum
 • Hizmetler
 • Temizlik
 • Özellik 1
 • Fiyat

Standart

*Sormak istedikleriniz?

İstanbul her geçen gün artan nüfusu kargaşası ve gürültüsüyle çok sıkıcı ve yoğun bir şehirdir. İstanbul’un çeşitli yerlerinde belediyeler şehir parkları, yeşil alanlar ve daha birçok ağaçlandırma çalışmalarında bulunsalar da hiçbir çalışma doğal bir ormanın yerini tutamayacaktır. Bu nedenle Belgrad ormanı İstanbul için büyük bir öneme sahiptir. İstanbul gibi betonlaşmış bir şehrin son ağaç topluluklarını içerisinde barındıran bu muhteşem orman doğayı yeşili ve temiz havayı seven insanlar için birebir. İçerisinde bir çok mesire alanı, göller, ve doğal oluşumlar barındıran Belgrad ormanı şehrin gürültüsünden kaçıp kafa dinlemek için mükemmel bir yer olacaktır. Belgrad Ormanı’nda kamp alanı yoktur ve kamp yapılması kesinlikle serbesttir diyemem ama Belgrad Ormanı’nda kamp yapmak isteyen kişiler güvenlikten izin alarak ya da almayarak bir şekilde orman içerisinde bulunan göletin yanında kamp yapıyorlar. Belgrad Ormanı’nda kamp yasak mı ? diye merak edenlere duyurmuş olalım.

 

Belgrad Ormanı’na Nasıl Gidilebilir?

İstanbul’un çatalca ilçesine yakın olan bu orman bir çok ilçe sınırlarının içerisinde bulunmaktadır. Eyüp ve Sarıyer de bunlara dahildir. Özel araç ile gelenler için Maslak yolundan Sarıyer tarafına doğru gidip daha sonrasında Bahçeköy’e yönelmek gerekir. Bu yol ile ormana kolayca ulaşabilirsiniz. Belgrad ormanına yaya olarak gitmek de kolaydır. İett 42M, 42T, 42R, 42HM ve 153 hat numarasına sahip otobüsleri ile belirli saatlerde ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Belgrad Ormanı Giriş Ücreti Ne Kadardır?

Belgrad ormanı sadece araç girişleri için ücretli olup yayalar için tamamen ücretsizdir. Girişte herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Bisikletliler de ücretsiz girebilmektedir. Bisiklet için ayrıyeten bir ücret alınmamaktadır. Araç ücretleri de araçların sınıflarına göre değişim göstermekte olup 10 lira ile 20 lira arasında bir ücrettedir. Hafta içi giriş ise her tür araç için 5 liradır.

 

Belgrad Ormanında Nereleri Görmeli?

Belgrad Ormanı oldukça eski bir orman olduğu için içerisinde Osmanlı zamanından kalma tarihi su kemerleri barındırmaktadır. Her biri mükemmel bir yapıt niteliğinde olan bu bentler mutlaka görülmesi gereken yapılar arasındadır. Ormanın geri kalan her yeri de görülmesi gereken yerler arasındadır. Doğal oluşum bir orman olduğu için her köşesi ayrı bir güzel manzara sunmaktadır. Her yolu ziyaretçilerini farklı güzelliklere götürmektedir.

 

Belgrad Ormanı İçerisinde Neler Yapılabilir?

İçerisinde birçok aktivitenin yapılabileceği nadir yerlerden birisi olan Belgrad ziyaretçilerine doğayı tüm içtenliği ile sunmakta.  Ormanın içinde spor yapmak, yürümek, koşmak, bisiklet sürmek en keyif verici aktiviteler arasında yer almaktadır. Ormanı keşfe çıkmak Belgrad içerisinde yapılabilecek en keyif verici aktivitelerden birisi olsa gerek

Yorum ve Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.
Yorum ve değerlendirme yapmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Benzer Kamplar