Silifke /Mersin

Tanıtım

Harita Yükleniyor

Değerlendirmeler

 • Mükemmel
  0
 • Çok İyi
  0
 • Orta
  0
 • İdare eder
  0
 • Kötü
  0
Bir değerlendirme yazın

Hizmet Puanı

 • Teknik Personel
 • Konum
 • Hizmetler
 • Temizlik
 • Özellik 1
 • Fiyat

Standart

*Sormak istedikleriniz?

AKÇAKIL KAMPİNG, RESTORAN. (1985)

Akçakıl Kamping Restoran, Yusuf Karaarslan ve oğlu Yılmaz Karaarslan tarafından 1985 yılında ilk girişimleri yapılarak Turizm faaliyetlerine başlamıştır. 1985 yılı öncesinde İstanbulda yaşayan Almanca öğretmeni Yılmaz Karaarslan ve eşi Sevgi Karaarslan gönül verdikleri Turizm için, tayinlerinin de çıkma sebebiyle bu mesleklerini bırakıp Akçakıl Kamping’i bir marka haline getirmek için işletmenin başına geçtiler.

Kampa başlangıçta yaz aylarında bir kaç turist geliyordu. Onlar da yoldan geçerken kampın bakir güzelliğini görerek uğruyorlardı zaman içerisinde tursitlerle kurdukları olumlu diyaloglarla arkadaş olan Karaarslan çifti yabancı turistlerin tavsiye ve talepleri doğrultusunda işletme arazisi içerisinde karavanlar için bir kamp alanı oluşturdular, Avrupa’daki 20 turizm kitabında ve 100’ün üzerindeki Karavan Kamp Kulüblerine kayıt yaptıran Karaarslan çifti bu girişimlerinin karşılığını Avrupanın her ülkesinden gelmeye başlayan turistleri en iyi şekilde ağırlayıp, en kaliteli hizmeti vererek mutlu, huzurlu bir tatil geçirmelerini sağlamıştır. Ülkelerine memnuniyetle geri dönen turistler sonraki tatil planlarında da Akçakılı tercih etmiş, ülkelerinde Akçakıl’dan övgü ile bahsederek verilen hizmetin en iyi reklam olacağına işaret etmişlerdir.

Ülkemizden misafir ettiğimiz vatandaşlarımız ve yurtdışından gelen tursitlerin her geçen sene artmasıyla Akçakıl artık bir marka haline gelmişti. Dünden bugüne kadar gelen her müşteriyle yakından ilgilenen Akçakıl onlara aile ortamı sıcaklığında bir tatil ortamı sunmaktadır.

14 Mayıs 2014 yılında kaybettiğimiz Yılmaz Karaarslan verdiği emek ve çabalarla “Akçakıl Kamping Restoran” işletmesinin en büyük öncüsü olmuştur. Eşi Sevgi Karaarslan, oğulları Tarkan ve Taylan Karaarslan kendisinin bırakmış olduğu bu emaneti aynı özveriyle işletmeye devam etmektedirler. Güveniniz ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

 

BUNGALOV

Bungalow evlerimizde 1 adet çift kişilik 1 adet tek kişilik yatak, klima, mini buzdolabı, televizyon, wc, duş, fön makinesi bulunmakta olup, siz değerli müşterilerimiz için sahilde oda numaralarınız ile ayrılmış şezlonglarınız bulunmaktadır. Temiz havası beyaz çakıl taşları ile daha da berraklaşan masmavi denizimizde sizlere balıklarla yüzme keyfini yaşatmak isteriz.

 

KARAVAN

Taşucu şehir merkezinden 3 km uzaklıkta bulunan kampımızda zeytin ağaçlarının gölgesinde, deniz kenarında begonviller ile süslü manzarasında, güvenli ve keyifli konaklama imkanı karavanınızla sizleri bekliyor.

Geniş kamp alanımızda sizlere elektrik , temiz su temini ve atık su boşaltma imkanı ve belirli bir ücret karşılığında çamaşır yıkama hizmeti sunmaktayız. Yurtiçi ve Yurtdışı karavan derneklerine üye olan kampımız uluslararası hizmet vermektedir.

 

RESTAURANT

Alacarte restoranımızda zengin meze çeşitlerimiz, ara sıcaklarımız, salatalarımız, ızgara ve balık çeşitlerimiz, serpme kahvaltımız, alkollü ve alkolsüz içeceklerimiz en önemlisi sınırsız hizmetimiz ve güler yüzlü personelimizle dört mevsim hizmetinizdeyiz.

Sizleri gün batımını izlerken nefis yemeklerimizden tatmaya bekliyoruz…

 

KONUM VE ULAŞIM

Taşucu Beldesi Güneydoğu Anadolu, Doğu ve Batı Akdeniz ile İç ve Batı Anadolu’yu birbirine bağlayan Adana-Antalya Devlet Karayolu ağının kavşak noktasında olup, il merkezi Mersin’e 90 km mesafededir.

Taşucu’ndan bu şehirlere otobüs firmaları her gün düzenli otobüs seferleri yapılmaktadır. Aynı zamanda Taşucundan bağlı olduğu merkeze 7 dakikada bir 06:00 – 24:00 saatleri arasında minibüs seferleri yapılmaktadır.

Taşucu Beldesi’nin önemli merkezlere uzaklıkları; Taşucu-İstanbul 933 km / Taşucu-İzmir 817 km / Taşucu-Ankara 525 km / Taşucu-Adana 165 km / Taşucu-Antalya 389 km

 

EK BİLGİLER

0-7 yaş arası ücretsiz, 7 yaş ve üzeri çocuklardan ücret alınmaktadır. Cuma ve Cumartesi günleri haftasonu sayılmaktadır. Sezonda sadece Cumartesi tek gece oda verilememektedir. Cuma-Cumartesi yada Cumartesi-Pazar şeklinde oda rezervasyonu alınmaktadır. Bayram fiyatları farklılık göstermektedir.

Yorum ve Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.
Yorum ve değerlendirme yapmak için giriş yapmanız gerekiyor.