Foça/İzmir, Turkey

Tanıtım

Harita Yükleniyor

Değerlendirmeler

 • Mükemmel
  0
 • Çok İyi
  0
 • Orta
  0
 • İdare eder
  0
 • Kötü
  0
Bir değerlendirme yazın

Hizmet Puanı

 • Teknik Personel
 • Konum
 • Hizmetler
 • Temizlik
 • Özellik 1
 • Fiyat

Standart

*Sormak istedikleriniz?

Yaz Kampı 12-17 yaş grubu öğrencilerimiz içindir.

Tarih : Ocak ayında açıklanacak.

Ücret : Ocak ayında açıklanacak.

 

Ağustos Deniz Kampı Başlarken… 

”Çocuğunuzu kampa göndermeyi düşünürken aklınıza birçok soru takılacaktır.”

Çocuğumu kimlere emanet ediyorum, kalacakları otel güvenli mi? Deniz ve havuzda gerekli tedbirler alınıyor mu? Benim çocuğum yalnız yapabilir mi? Her aradığımda çocuğuma ulaşabilir miyim? Yaz Kampı sırasında onu ziyarete gelebilir miyim? gibi.

Yaz kampları başlarken bizim açımızdan en önemli konu çocuklarımızın güvenliği ve bütün tedbirlerin alınmış olmasıdır. Kendi çocuklarımıza gösterdiğimiz özen ve sevgiden daha fazlasını onlara gösterdiğimizden emin olabilirsiniz. Onların güzel bir kamp geçirebilmeleri için sevgi ve saygı çerçevesi esas alınarak kamp kuralları hazırlanmıştır. Bu kurallar kampın ilk günü çocuklarımıza anlatılır. Kampın ilk günleri çocuğunuz size fazla özlem duyarak sıkça arayacak fakat ilerleyen günlerde kamp temposuyla çocuklarımızın kendine güveni artacak ve sizlerle daha az iletişim kuracaktır.

Ona kendi ayakları üzerinde durabilmesi için fırsat tanıyın ve onu kampa gönderin.

 

YAZ KAMPI DETAYLARI

KAMP İDARESİ, ÖĞRETMENLER ve GRUP LİDERLERİ

Yaz kampları süresi içerisinde öğrencinizle veya kamp ile ilgili konularda kamp idaremiz size yardımcı olacaktır. Çocuklarımızın kamp ‘ta çıkabilecek sorunlarını kamp idaresi çözer. Çocuklarımızın oda denetimleri idare tarafından yapılır. Kampın tüm denetimini kamp idaresi yürütür. Otel güvenliği girişlerde görev yapar. Ayrıca Kamp Dünyası güvenlikleri de gündüz ve gece katlarda ve açık alanlarda görevlidir.Öğretmenlerimiz ve antrenörlerimiz branşlarında uzman, çocukları seven ve çocuk ruhundan anlayan kişilerdir. Grup liderlerimiz, Üniversitede okuyan, liderlik vasıflarına sahip, çocukları seven ve özellikle daha önce yaz kampı tecrübesi yaşamış gençlerimizdir.

   

 

GRUPLAR

Çocuklarımızın kampta güvenliğini ve düzenini sağlamak için gruplar halinde hareket ederiz. Öğrencilerimizi gruplara ayırırken yaşı, cinsiyeti, sınıfı gibi kriterlere dikkat ederiz. Mümkün olduğu kadar kız erkek dengesini korumaya çalışırız. Gruplar yaş seviyelerine göre 10-12 kişiden oluşur. Her grubun başında tüm gün boyunca öğrencilerden sorumlu grup lideri bulunur. Grup lideri sabah çocuklarını uyandırarak güne başlar, akşam onları yatırana kadar onlarla birliktedir. Çocuklar günlük aktivitelere ve gezilere grup olarak ve liderleri eşliğinde katılırlar. Çocuklarımız grup olarak hareket etmek ve günlük programa uymak zorundadır.

    

 

ULAŞIM

Kampa ulaşım İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Yalova, Bursa, Balıkesir’den otobüslerle sağlanacaktır. Diğer şehirlerden katılan öğrencilerimizin sayısı grup oluşturduğu takdirde Kamp Dünyası görevlisi eşliğinde gidiş-dönüş ulaşımı sağlanacaktır. Grup ulaşımı olmayan şehirlerden katılan öğrencilerimiz, İzmir Otogarı ‘nda veya Adnan Menderes Havaalanı ‘nda Kamp Dünyası görevlileri tarafından  karşılanıp, dönüşte aynı şekilde uğurlanır.  Öğrencilerimizin ulaşımları önceden planlanacak, ailelerin istekleri dikkate alınarak organize edilecek ve detayları kamptan önce mektupla velilerimize bildirilecektir. Dileyen aileler çocuklarını kampa getirip alabileceklerdir. Öğrencilerimizin yanında getireceği eşyaların listesi kamp başlamadan önce velilerimize gönderilecektir.

    

 

OTELİMİZ

Deniz kampımız,  doğal kalmış ilçelerimizden, çok temiz ve bol oksijenli havası olan  Eski FOÇA ‘dadır.

Tesisimiz, FOÇA 1.mersinaki koyunda, denize sıfır, HOTEL LEON’ dur.  Yüzme havuzu, özel plajı, iskelesi,  basketbol ve voleybol sahaları ve anfitiyatro mevcuttur.  Çocuklarımız odalarda 3 kişi şeklinde yaşıtlarıyla konaklayacaktır. Ayrıca her blokta ve katlarda mutlaka öğretmen odaları bulunmaktadır.

 

AĞUSTOS DENİZ KAMPIMIZIN  PROGRAMI

TİYATRO, MÜZİK, ŞİİR, ŞARKI, DANS, BATERİ İLE RİTM DERSLERİ 

Çocuklarımızın beden dilini kullanarak anlatma ve yorumlama gibi iletişim becerilerini geliştirmesine katkı sağlar. Bu yolla kendini ve sorunlarını ifade edebilmeyi ve yorumlamayı öğretir. Çocuklarımızın en sevdiği aktivitelerdir.

    

 

SPOR

Çocuklarımızın bedensel gelişimine yardımcı olmakla birlikte kendine güveninin artmasını, heyecanını ve stresini kontrol altına almasını ve kendi bedeninin bilincine varmasını sağlar. Spor faaliyetleri ile çocuklarımızın zekasal etkinliği artar. Spor aktiviteleri beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler tarafından verilecek, turnuvalar düzenlenecek, kazananlar ödüllendirilecektir.Spor faaliyetleri her gün sabah sporu ile başlar. Sabah sporuna tüm kamp birlikte çıkar. Gün içindeki spor aktivitelerine günlük programları dahilinde grup olarak katılırlar. Kamp süresi boyunca basketbol, voleybol, futbol, gibi takım sporları yanında tenis, eskrim, okçuluk, masa tenisi, dart, satranç gibi bireysel sporlarıda öğrenirler. Gruplar arasında bir yarış sözkonusudur ve bundan müthiş zevk alırlar. Bu arada hiç yapmadıkları spor dallarıyla tanışıp kamp sonunda da bu spora devam edebilirler.

    
    

 

YÜZME

Deniz ve havuzda yüzme; sorumlu yüzme antrenörü, grup lideri eşliğinde ve  cankurtaran gözetiminde yapılmaktadır. Denizde yüzme , çekili şamandıralar sınırları içinde yapılmaktadır. Bu şamandıraları geçmek yasaktır ve öğretmen tarafından gözetim altındadır. Yüzme saatlerine grup olarak katılırlar ve çocuklar kesinlikle tek başlarına denize veya havuza giremezler. Denizde veya havuzda çeşitli animasyonlarla zevkli saatler geçirirler.

    
    

 

SCUBA

Scuba aktivitesinin amacı çocukları tüplü dalışla tanıştırmaktır. Dalış eğitmenleri tarafından teorik ve pratik eğitimi verilecektir.  14 yaşından küçük çocuklar dalış kuralları gereği bu eğitime katılamazlar. Dalışlar isteğe bağlı olup ücretlidir. Üç metreden fazla derinliğe dalış yapılmaz.

    

 

GECE EĞLENCELERİ 

Öğrencisinden öğretmenine bütün kampın bir araya geldiği gece programları, eğlencenin yanında büyük bir aile olduğumuzu bize hissettirir. Disko, partiler, konserler, gece sineması ve çeşitli animasyonlar…

   

 

GEZİLER

Gezilerde idareciler, sorumlu öğretmenler ve grup liderleri öğrencilerimizle birliktedir. Bir gün tekne turu ve ayrıca Foça çarşı gezileri yapılır. Gezilerde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz kamp t-shirtlerini giymek zorundadır.

   

KAMPIN ÖRNEK PROGRAMI: 

08:45– Kalkış ve hazırlanma
09:00-09:15 Sabah sporu
09:15-10:00 Kahvaltı
10:15-11:45 Aktivite
12:00-13:15 Aktivite
13:15-14:00 Öğle Yemeği
14:00-15:00 Dinlenme
15:00-16:00 Aktivite
16:15-17:45 Aktivite
18:00-19:15 Aktivite
19:30-20:30 Akşam Yemeği
21:00-23:00 Gece eğlenceleri
23:00– Odalara çıkma ve yatma
Gruplara bütün aktiviteler dönüşümlü olarak uygulanır.

 

Yorum ve Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.
Yorum ve değerlendirme yapmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Benzer Kamplar